Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Stachyra / Na zdjęciu: Dawid Stachyra

Problemy europejczyków z urzędem celnym w Argentynie. Stracą wszystkie motocykle?

Krzysztof Wesoły
Krzysztof Wesoły
Sprzęt Dawida Stachyry i innych europejskich zawodników od trzech tygodni zalega w urzędzie celnym w Argentynie. Polski żużlowiec za pośrednictwem Facebooka wyraził obawę, że już nigdy nie zobaczy swoich motocykli.

W trwających własnie mistrzostwach Argentyny z bardzo dobrej strony pokazuje się polski zawodnik, Dawid Stachyra. 31-latek wygrał pierwszą rundę, zaś w drugiej, dość pechowej, zajął trzecie miejsce. Polak zanotował wówczas groźnie wyglądający upadek, jednak skończyło się tylko na potłuczeniach i wstrząśnieniu mózgu.

Należy dodać, że Stachyra od początku startuje na pożyczonym sprzęcie, bo jego ekwipunek utknął na lotnisku w Buenos Aires. O problemach europejskich żużlowców informowaliśmy kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas jeszcze istniało prawdopodobieństwo, że już w drugiej rundzie zawodnicy ze Starego Kontynentu będą mogli korzystać z własnego sprzętu. Ten jednak cały czas zalega w urzędzie celnym. Poinformował o tym sam Stachyra za pośrednictwem Facebooka.

- Rozpoczęliśmy mistrzostwa Argentyny najgorzej, jak tylko można było. Nasz sprzęt już trzeci tydzień zalega w urzędzie celnym. Niby chodzi o cło, czytaj łapówkę, jednak nic nie rusza do przodu. To bardzo nerwowe dla nas dni, gdyż istnieje obawa, że już nigdy nie zobaczymy naszego sprzętu, co wiąże się oczywiście z katastrofą - poinformował żużlowiec, dodając, że takie przypadki już się zdarzały.

Stachyra nie tylko ściga się na cudzych motocyklach, które nazywa "miejscowymi trupami", ale również korzysta z pożyczonego kevlaru i butów. 31-letni Polak w mediach społecznościowych podziękował lokalnemu środowisku żużlowemu za okazaną pomoc - zarówno zawodnikom, jak i działaczom, w tym Cristobalowi Muletowi, szefowi argentyńskiej federacji, który cały czas pracuje nad odzyskaniem sprzętu.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Trudne warunki na trasie. Dakar utknął w błocie (źródło: TVP SA)

Czy mimo sporych problemów, Dawid Stachyra triumfuje w mistrzostwach Argentyny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL