Najnowsze Wyniki/Kalendarz
tor żużlowyWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: tor żużlowy

David Howe wróci na tor. Wystąpi w turnieju jubileuszowym Simona Lamberta

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
David Howe w 2015 roku zakończył żużlową karierę, ale nie rozstał się ze sportem. W dodatku Anglik w marcu ma wrócić na tor i wystąpić w turnieju jubileuszowym Simona Lamberta.

Turniej ten odbędzie się 26 marca na torze w King's Lynn. Dla Davida Howe'a będzie to jednorazowy powrót na tor. Anglik nie planuje wznowienia sportowej kariery. Simon Lambert będzie świętował dziesięciolecie startów na żużlu, a Howe ma być jednym ze specjalnych gości.

- Znam Simona Lamberta odkąd był dzieckiem oglądającym zawody z trybun, ale lepiej poznaliśmy się gdy w 2009 roku razem ścigaliśmy się dla Scunthorpe Scorpions. Był to świetny i zawsze pomocny kolega. Wciąż myślę o nim jako o kilkunastoletnim dziecku. Cieszę się, że zostałem zaproszony na turniej - przyznał Howe.

Oprócz Howe'a udział w zawodach wezmą Kenneth Hansen, Ulrich Oestergaard oraz sam jubilat. Nazwiska kolejnych uczestników turnieju mają być ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Największym sukcesem w karierze 35-letniego Davida Howe'a jest brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który wywalczył w 2002 roku. Ma za sobą starty w trzech rundach Grand Prix, lecz zajmował w nich miejsca w ogonie stawki. W polskiej lidze ścigał się dla klubów z Tarnowa, Rawicza, Grudziądza i Lublina.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Pierwsze treningi i sparingi pokażą czy tor będzie ich atutem

Czy po ponad roku przerwy David Howe powalczy o czołowe miejsca w turnieju w King's Lynn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL