Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nowy człowiek w ROW-ie. Ma znaleźć kolejne talenty

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Ostatnio treningi rybnickiej szkółki prowadził Mirosław Korbel, który od nowego sezonu będzie trenerem pierwszej drużyny. Prezes Krzysztof Mrozek wybrał już jego następcę.

Szef rybnickiego klubu nie miał żadnych wątpliwości. Od początku był przekonany do kandydatury Antoniego Skupienia. To on przejmie obowiązki Mirosława Korbela. - Z wielu powodów to rozwiązanie było najlepsze dla klubu - wyjaśnia w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Krzysztof Mrozek.

- Podpisaliśmy umowę z Rybkami Rybnik. Antoni Skupień w ramach tej współpracy będzie prowadzić zajęcia na małym torze na motocyklach o pojemności 80 i 125cc. Do tego dojdzie mu również dorosły żużel. Zajmie się szkółką i treningami na motocyklach o pojemności 250cc - wyjaśnia Mrozek.

Polecamy: Czyszczenie magazynów! Promocyjna cena na kalendarz żużlowy!

ROW postawił na Skupienia, bo dla prezesa klubu to był naturalny ruch, który gwarantuje ciągłość w szkoleniu. - Wszystko będzie się dzięki temu doskonale zazębiać. Ten model gwarantuje kontynuację po przejściu z Rybek do dorosłego żużla. Szkoleniowiec zdąży poznać zawodnika, bo ten trafi do niego już w wieku ośmiu lat. Antoni Skupień jak nikt będzie wiedzieć, czy w takim chłopcu drzemie potencjał czy go brakuje. To on będzie przeprowadzać zawodników z miniżużla do szkółki. Nikt nie zrobi tego lepiej, bo nie zna tak dobrze adeptów Rybek - podkreśla Mrozek.

Antotni Skupień odegra zatem bardzo ważną rolę w procesie szkolenia. Młodzi zawodnicy trafią pod skrzydła Mirosława Korbela tuż po zdaniu licencji. Wtedy to on będzie odpowiadać za ich dalszy rozwój.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Jak pomóc szczęściu na Dakarze? (źródło: TVP SA)

Czy ROW właściwie ułożył proces szkolenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Maveral Zgłoś
  Najlepszy wybór jakiego tylko mógł Mrozek dokonać w tej kwestii.
  • yes Zgłoś
   Piszą/mówią o tym co będzie mając ochotę i nadzieję, że tak właśnie będzie w długim okresie czasu.Okaże się jakie będą w Rybniku skutki wyboru osób i przyjętej drogi...
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Antoni Skupień filar Rybnika, Wiedzy pod dostatkiem.Mrozek wybierając trenera juniorki oraz szkółki lepszego wyboru jak zrobił nie mógł. P.Antoni też z Mirkiem siedzieli w szkółce
    Czytaj całość
    .Ciąg dalszy nastąpi tym samym torem co szedł.Nic straconego .Młodzież może dużo za to zyskać.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL