Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksymilian BogdanowiczWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Maksymilian Bogdanowicz

Chcieli, żeby dostał licencję bez egzaminu. Nie zrobią dla nich wyjątku

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Działacze TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski starali się przekonać władze polskiego żużla, że jeden z ich zawodników powinien dostać licencję bez zdawania egzaminu.

Chodzi o Maksymiliana Bogdanowicza. 18-latek ma podwójne obywatelstwo. Sam nie ukrywa, że czuje się w stu procentach Polakiem, ale do tej pory startował ze szwedzką licencją. W Ostrowie widzą w nim podstawowego juniora, a to oznacza konieczność załatwienia formalności. Zawodnik będzie musiał uzyskać polską licencję. - Bardzo bym chciał, żeby jeździł od początku w lidze, ale w tej chwili nie potrafię tego zagwarantować - mówi w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Radosław Strzelczyk z TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Polecamy: Czyszczenie magazynów! Promocyjna cena na kalendarz żużlowy!

Ostrowianie chcieli załatwić temat jak najszybciej. W związku z tym zwrócili się do władz polskiego żużla z zapytaniem, czy ich żużlowiec mógłby uzyskać polską licencję bez zdawania egzaminu. Argumentacja wydawała się racjonalna, bo zawodnik papiery ma i startował już w powodzeniem w wielu imprezach. Okazało się jednak, że wyjątków nie będzie. - W związku z tym czekamy na wyznaczenie terminu egzaminu. Nie wiemy, kiedy może się on odbyć. Wiadomo, że chcielibyśmy temat załatwić jak najszybciej - podkreśla Strzelczyk.

Bogdanowicz to ciekawy transfer Ostrovii. W klubie są przekonani, że chłopak ma talent. Kiedy zawodnik pozytywnie przejdzie przez egzamin, to działacze chcą jak najszybciej usiąść do rozmów nad kontraktem. - Bardzo bym chciał, żeby podpisał z nami kontrakt do końca wieku juniora. O to będziemy zabiegać - podsumowuje prezes ostrowskiego klubu.

Ostrowianie na najbliższy egzamin wyślą nie tylko Bogdanowicza, ale także drugiego ze swoich adeptów. Ma nim być Krzysztof Oleksy.  

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Powodzie i górskie lawiny znów powstrzymały Rajd Dakar (źródło: TVP SA)

Czy Bogdanowicz powinien zdawać egzamin na licencję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL