WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jacek Cholewiński / Ice speedway

Kamil Janura trenował z amatorami ze Świętochłowic

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Niedziela była bardzo ciekawa dla fanów żużla ze Świętochłowic i okolic. Na zamarzniętym stawie Ameryka położonym na pograniczu Świętochłowic i Rudy Śląskiej odbył się kilkugodzinny trening motocyklistów.

Od godzin porannych na Ameryce można było oglądać grupę zapaleńców, która tworzyła owal odśnieżając taflę. Następnie wyjechali na nią amatorzy, wśród których nie zabrakło prezesa Śląska Świętochłowice - Michała Widery oraz byłego zawodnika Śląska - Jacka Folkerta.

Polecamy: Czyszczenie magazynów! Promocyjna cena na kalendarz żużlowy!

Z dobrych warunków do treningu mógł skorzystać także aktualnie jedyny w Polsce zawodnik uprawiający wyścigi motocyklowe na lodzie - tarnowianin Kamil Janura. Mógł on liczyć na cenne wskazówki udzielane przez Widerę, który przed kilkoma laty był reprezentantem Polski w tej dyscyplinie. - Cieszę się, że mogłem skorzystać z gościny Śląska i wreszcie potrenować. Bardzo cenne były też wskazówki Michała Widery, który ma na pewno dużo większe doświadczenie niż ja - przyznał Janura.

Zimowe szaleństwo przyciągnęło wielu widzów zainteresowanych poczynaniami motocyklistów było świetną do zebrania datków na świętującą swój XXV finał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której wolontariuszy również nie zabrakło wśród zgromadzonych.

Wsparcie otrzymała również szkółka żużlowa MS Śląsk. Wspomniany Janura, który na co dzień jest mechanikiem Indywidualnego Mistrza Świata z 2012 roku - Chrisa Holdera, przywiózł ze sobą sporo części do motocykli żużlowych. Z pewnością przydadzą się one w procesie szkolenia następców Pawła Waloszka.

– Wiem jak szkółkom są potrzebne tego typu rzeczy, więc gdy tylko padło pytanie o części poszukałem w domu i wybrałem elementy, które mi nie były już potrzebne, a chłopakom w Świętochłowicach się przydadzą - powiedział Janura.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

ZOBACZ WIDEO Dakar: od La Paz do... Krakowa. Jaki to był rajd? (źródło: TVP SA)Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Kamil Janura osiągnie sukcesy w wyścigach motocyklowych na lodzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL