Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maksym Drabik (kask biały), Greg Hancock (kask czerwony)Newspix / Łukasz Trzeszczkowski / Maksym Drabik (kask biały), Greg Hancock (kask czerwony)

Tych zawodników już nie chcemy. Hancock na czarnej liście Betardu Sparty

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Greg Hancock to jedyny czynny zawodnik, dla którego nie ma miejsca w Betard Sparcie Wrocław. Choćby się waliło i paliło, to działacze tego klubu już nigdy nie podpiszą kontraktu z Amerykaninem.

Betard Sparta Wrocław umieściła Grega Hancocka na czarnej liście po rozgrywkach 2004. Żużlowiec nie doleciał wówczas ze Stanów (brał udział w mistrzostwach swojego kraju) na decydujący o złotym medalu mecz z Unią Tarnów. Nikt nikogo za rękę nie złapał, ale wrocławscy działacze mają swoją teorię na spóźnienie Hancocka. Zresztą miała ona zostać potwierdzona przez byłego sponsora tarnowskiego klubu. Tak czy inaczej, po feralnym sezonie nie przedłużono z zawodnikiem kontaktu. Nigdy później osoby decyzyjne nie rozmawiały z Gregiem o powrocie do klubu.

Jeśli na przestrzeni ostatnich lat temat Hancocka w Betard Sparcie pojawiał się w kontekście transferowych spekulacji, to albo były to dziennikarskie kaczki, albo rozmowy ludzi niższego szczebla z mechanikiem żużlowca Rafałem Hajem. Zdarzyło się swego czasu, że były menedżer Piotr Baron przyszedł do prezesów z informacją, że Hancock jest do wzięcia za niewielkie pieniądze. W tym momencie sprawa jednak upadła, bo najważniejsi ludzie w klubie, na sam dźwięk nazwiska amerykańskiego mistrza, zaczynali się trząść z nerwów.

Dziś w Betard Sparcie słyszymy, że upór klubu w sprawie Hancocka nie tylko się opłacił, ale i też miał uzasadnienie. I nie chodzi wyłącznie o historię z 2004 roku, ale i też o wszystko to, co działo się w karierze żużlowca później, po rozstaniu z Wrocławiem. Rokrocznie był na szczycie listy klubowych płac, ale efekty, w sensie wyniku sportowego, były raczej mizerne. Zdobył dwa złote medale, ale Unii Tarnów spłatał figla w sezonie 2014. Nabawił się kontuzji i o ile w Grand Prix jeździł, o tyle ligę odpuścił. Unia straciła przez to pewny tytuł.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

KLIKNIJ i oddaj głos w XXVII Plebiscycie Tygodnika Żużlowego na najpopularniejszych zawodników, trenerów i działaczy 2016 roku! ->

ZOBACZ WIDEO Sevilla - Real. Znakomita końcówka gospodarzy (zobacz skrót) [ZDJĘCIA ELEVEN]


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Betard Sparta słusznie skreśliła Hancocka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • Obiektywny91 Zgłoś
  Zapomniałem dodać, że ten szmaciarz nie dojechał też na finał Sparty w Pile, 1999. Dwa złote medale przegrane przez szmaciarza.
  • Obiektywny91 Zgłoś
   Najbardziej przereklamowany wizerunkowo zawodnik, biorąc pod uwagę wszystkie sporty. Miły, sympatyczny, uprzejmy, życzliwy, uśmiechnięty, nie patrzący na kasę Amerykanin - stek bzdur i
   Czytaj całość
   nic więcej. Fałszywy, z przerośniętym ego, sprzedawczyk i prostak. Niestety w naszym kraju nagonka jest na Nickiego, że cham, prostak, burak i nerwowy idiota, który tylko fauluje. Pedersen nikogo nie gra, jest jaki jest. Nikt nie robi z niego BOGA, a Hancock? Gdzie on był w żużlu, kiedy jeździła cała elita? On się do nich nie umywał, nie miał startu. Ani sportowo, ani klasowo. Osobiście, widząc go w Sparcie, nie poszedłbym na żaden mecz. Jestem tego pewien, zacząłbym chodzić na Unie.
   • Gniazdowy W69 Zgłoś
    Falubaz tez przewiozl...Za to jak pajacowal na ostatnim GP i traktowal Zmarzlika i nie tylko powinin miec jeden gwizd na prezentacji...Dla mnie to zadna legenda.
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

    ×
     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL