Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Polonia Piła

Pierwsza liga żużlowa zmieni szyld. Żeby nie mieszać sponsorom w głowie

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Nie będzie już Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Od sezonu 2017 będziemy mieli Nice Pierwszą Ligę Żużlową. Skrót Nice PLŻ zostanie, więc wielu zmiany nazwy nawet nie zauważy. Zmianie ma też ulec szyld w drugiej lidze.

Po co zmiana nazwy w Nice PLŻ? Jedni związkowi działacze mówią o marketingowym zabiegu, inni o potrzebie przywrócenia porządku. Tłumaczą, że w szanujących się dyscyplinach sportu mamy Ekstraligę, I i II ligę. W żużlu ma to wyglądać identycznie. Dlatego Nice Polska Liga Żużlowa zmieni się w Nice Pierwszą Ligę Żużlową. Polska 2. Liga Żużlowa przeistoczy się w Drugą Ligę Żużlową. Odpowiednie wnioski o zmianę zostały przygotowane i wkrótce mają być złożone.

Warto wyjaśnić, że pomysł ze zmianą szyldu wyszedł w trakcie okazji negocjacji GKSŻ z Polsatem. W tym roku obie nasze ligi będą pokazywane w stacjach komercyjnych, więc należało wypracować jakiś jasny przekaz dla sponsorów. Dla żużlowego kibica sprawa jest jasna, ale dyletant oglądając produkty o nazwie PGE Ekstraliga i Nice Polska Liga Żużlowa mógłby mieć mętlik w głowie. Skąd miałby wiedzieć, która z klas rozgrywkowych jest wyższa? Mógłby też dojść do wniosku, że ta bez Polski w nazwie jest ligą zagraniczną. Pojawienie się sformułowania - pierwsza liga, rozwiąże problem. Potencjalny sponsor będzie miał jasność na co chce wyłożyć pieniądze. Poza wszystkim nowa nazwa rozgrywek zaplecza PGE Ekstraligi ochroni, w pewnym sensie, biznesowe interesy najlepszej ligi świata.

Jak już pomysł ze zmianą zostanie zrealizowany, to będziemy mogli mówić o wielkiej rewolucji na zapleczu PGE Ekstraligi. Nice, czyli dotychczasowy sponsor tytularny, zostaje. Będzie jednak nowa nazwa i nowy nadawca telewizyjny. GKSŻ już jakiś czas temu ogłosiła, że jest wstępnie dogadana z Polsatem. Niektórzy kibice zaczynają się niecierpliwić, bo od tej deklaracji minęło kilka tygodni. Jednak nic się nie zmieniło. Strony po prostu analizują umowę i precyzują zapisy. Wiele wskazuje na to, że będą dwa mecze w każdej kolejce (jeden w sobotę, drugi w niedzielę), z czego jeden zostanie pokazany na kanale otwartym. Chodzi o Super Polsat, czyli dawny Polsat Sport News.

KLIKNIJ i oddaj głos w XXVII Plebiscycie Tygodnika Żużlowego na najpopularniejszych zawodników, trenerów i działaczy 2016 roku! ->

ZOBACZ WIDEO Pierwsze treningi i sparingi pokażą czy tor będzie ich atutemTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy zmiana nazwy w pierwszej lidze jest ruchem w dobrą stronę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL