Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris Holder i Darcy Ward na spotkaniu z kibicamiWP SportoweFakty / Daniel Ludwiński / Na zdjęciu: Chris Holder i Darcy Ward na spotkaniu z kibicami

Darcy Ward: Modlę się o powrót do zdrowia

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W miniony weekend w North Brisbane odbył się turniej żużlowy, z którego zysk przekazany zostanie na leczenie Darcy'ego Warda. Australijczyk ciągle wierzy w swój powrót do zdrowia.

Darcy Ward uczestniczył w poważnym wypadku w meczu polskiej PGE Ekstraligi w 2015 roku. W wyniku uderzenia w drewnianą bandę, australijski żużlowiec doznał urazu kręgosłupa. U młodego żużlowca doszło do przerwania rdzenia kręgowego i od tego momentu Ward musi poruszać się na wózku inwalidzkim.

Ze względu na koszty rehabilitacji, Ward opuścił Europę i razem z dziewczyną Lizzie Turner powrócił do ojczyzny. Australijczyk może jednak liczyć na wsparcie środowiska żużlowego. Cyklicznie w Europie, jak i w Australii, odbywają się turnieje żużlowe, z których zysk przeznaczany jest na rehabilitację 24-latka. Ostatnie zawody w North Brisbane wygrał jego przyjaciel - Chris Holder.

- Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. To jest długa i trudna podróż, której nie wybrałem, ale ciągle wiele jest przede mną. Wsparcie i różnego rodzaju wiadomości, które są mi przekazywane w różny sposób, na pewno są dla mnie inspiracją. Dzięki temu mam motywację do walki o powrót do zdrowia - przekazał Ward za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Równocześnie Ward wierzy, że dzięki ciężkiej pracy i postępowi medycyny, będzie kiedyś w stanie stanąć na nogi. - Modlę się codziennie za powrót do wspaniałego życia, które miałem. Jednak znajduję się w dobrych rękach i to się teraz dla mnie liczy. Kocham Was - dodał.

Na starcie nowego sezonu planowany jest kolejny turniej z myślą o leczeniu Warda. Tym razem koledzy z toru będą rywalizować dla Australijczyka w brytyjskim Poole.

ZOBACZ WIDEO Skład MRGARDEN GKM Grudziądz na sezon 2017!

Czy podoba Ci się idea cyklicznego organizowania turniejów dla Darcy'ego Warda?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL