Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Z kartek kalendarza - 27 lutego: dzień urodzin Watermana, Goszczyńskiego, Schofielda i Malczewskiego

Przemysław Jany
Przemysław Jany
W 1923 roku urodził się dwukrotny indywidualny wicemistrz świata, Anglik - Split Waterman. 27 lutego na świat przyszli również Czesław Goszczyński, Steve Schofield i Rafał Malczewski.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W 1995 roku w piętnastej odsłonie Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Argfentyny zawodnicy ścigali się w Bahia Blanca. Z kolejnego zwycięstwa cieszył się Luis Alberto Vallejos. Armando Castagna tym razem był drugi. Trzecie miejsce zajął Emiliano Sanchez. Czwarty linię mety minął Luis Donnay, a piąty Leandro Prieto. Na końcu stawki tym razem znalazł się Marcel Gerhard.

Bieg po biegu - klasa 500ccm:

Biegi kwalifikacyjne:
1. (64,50) Marcel Gerhard, Gustavo Carlos Curzio
2. (63,43) Luis Alberto Vallejos, Emiliano Sanchez
3. (67,46) Leandro Prieto, Claudio Schmit
4. (63,28) Armando Castagna, Martin Prior

Półfinały:

5. (64,12) Armando Castagna, Marcel Gerhard
6. (64,31) Luis Alberto Vallejos, Jorge Ruben Zinni
7. (64,69) Emiliano Sanchez, Luis Donnay

Finał pocieszenia:

8. (66,22) Gustavo Carlos Curzio, Martin Prior, Enrique Salas

Finał:

9. (63,62) Luis Alberto Vallejos, Armando Castagna, Emiliano Sanchez, Luis Donnay, Leandro Prieto, Marcel Gerhard

W sezonie 2010 szósty raz w karierze Jason Bunyan sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Nowej Zelandii. Zawodnik z Milton Keynes triumfował z kompletem punktów. 22-letni Grant Tregoning zapisał na swoim koncie punkt mniej, kończąc rywalizację na drugiej pozycji. Siedemnasty medal w tych zmaganiach wywalczył 56-letni Larry Ross.

Wyniki zawodów w Ivercargill:
1. Jason Bunyan (Anglia) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Grant Tregoning (Invercargill) - 14 (2,3,3,3,3)
3. Larry Ross (Christchurch) - 12 (3,1,3,3,2)
4. Anthony Knowles - 10 (1,3,1,2,3)
5. Sean Mason (Auckland) - 9 (3,3,2,1,d)
6. Andrew Aldridge (Christchurch) - 9 (3,2,2,2,d)
7. Adam Wilson (Nelson) - 8 (1,2,1,2,2)
8. Sean Cox (Christchurch) - 8 (2,2,2,0,2)
9. Paul Hayes - 8 (2,1,2,d,3)
10. Dale Finch (Christchurch) - 7 (2,2,3,w,d)
11. Ryan Bagshaw (Auckland) - 5 (1,0,1,3,d)
12. Jack MacRae - 4 (1,0,0,2,1)
13. Jeremy Godfrey (Invercargill) - 3 (0,1,1,d,1)
14. Neil McIntyre (Invercargill) - 1 (0,1,0,ns,ns)
15. Alex Cunningham (Invercargill) - 0 (d,d,0,ns,ns)
16. Daniel Shuttleworth (Invercargill) - 0 (0,w,ns,ns,ns)

Rok później zwycięską passę Jasona Bunyana przerwał Grant Tregoning, który na torze w Rosebank w Auckland wygrał wszystkie swoje biegi. Dla zawodnika z Invercargill był to pierwszy tytuł Indywidualnego Mistrza Nowej Zelandii. Wcześniej zwyciężał on trzykrotnie, lecz była to rywalizacja młodzieżowa (2004, 2008-2009). Bunyan dołączył ósmy krążek do swojej kolekcji, zarazem pierwszy srebrny w swojej karierze. Brązowy medal przypadł dla jego rodaka, zawodnika Rakiekt z Rye House Ritchie’go Hawkinsa.

Wyniki zawodów:
1. Grant Tregoning (Invercargill) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Jason Bunyan (Anglia) - 13 (3,2,3,2,3)
3. Ritchie Hawkins (Anglia) - 13 (3,3,2,2,3)
4. Jade Mudgway (Palmerston North) - 12 (3,3,3,1,2)
5. Sean Mason (Auckland) - 12 (2,3,2,3,2)
6. Andrew Aldridge (Christchurch) - 10 (2,2,2,3,1)
7. Dylan Moohan (Auckland) - 10 (2,1,2,3,2)
8. Jamie Moohan (Auckland) - 7 (1,0,1,2,3)
9. Criag Ramsey (Hawkes Bay) - 7 (2,2,d,2,1)
10. Ryan Bagshaw (Auckland) - 5 (0,1,3,1,0)
11. Hayden Bagshaw (Auckland) - 4 (0,1,2,1,0)
12. Andrew Bargh (Hawkes Bay) - 4 (w,2,1,d,1)
13. Bradley Wilson Dean (Napier) - 4 (1,1,1,1,0)
14. Daniel Hanley - 2 (0,u,2)
15. Jason McKay (Palmerston North) - 1 (1,u,0,u,-)
16. Ryan Terry Daley - 1 (1,0,-,-,-)
17. Steve Mudgway (Palmerston North) - 0 (u,d,0,d,)
18. Dylan Hancock (Auckland) - 0 (w,0,0,-,-)

27 lutego urodzili się:

Split Waterman (ur. 1923) - Anglik, dwukrotny indywidualny wicemistrz świata (1951, 1953). Piąty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (1948). Medalista Drużynowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (1947 - 1 m., 1949 - 1 m., 1952 - 3 m., 1953 - 2 m.). Reprezentant klubów z Wembley, Harringay, West Ham, Wimbledonu, Southampton, New Cross, Ipswich i Belle Vue.

Odd Fossengen (ur. 1945) - Norweg, brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Norwegii (1967). Medalista Drużynowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (1969 - 1 m.). W lidze brytyjskiej reprezentant klubu z Poole.

Czesław Goszczyński (ur. 1950) - medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (1974 - 1 m., 1975 - 2 m., 1976 - 2 m., 1977 - 3 m., 1978 - 3 m.). Srebrny medalista Mistrzostw Polski Par Klubowych (1977). Dwukrotny finalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1972 - 2 m., 1973 - 12 m.). Ósmy zawodnik Srebrnego Kasku (1973) i trzynasty Złotego Kasku (1977). Reprezentant klubu z Częstochowy.

Steve Schofield (ur. 1958) - Anglik, srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Świata (1995). Jedenastokrotny finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze, w tym srebrny medalista (1997) oraz brązowy (1998). Dwukrotny wicemistrz Europy w wyścigach na torze trawiastym (1986, 1996) oraz drugi wicemistrz (1994). Trzeci zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (1994). Zwycięzca Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii na torze trawiastym w klasie 500ccm (1988) oraz 350ccm (1980 - 1986). Drugi zawodnik National League Riders Championship (1986). Reprezentant klubu z Gdańska (1992 - 1996). W lidze brytyjskiej zawodnik klubów z Weymouth, Reading, Swindonu, Wolverhampton, Poole, Coventry, Kings Lynn, Cradley, Hackney i Oksfordu.

Roland Wieczorek (ur. 1963) - finalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (1982 - 10 m), Indywidualnego Pucharu Polski (1987 - 7 m., 1988 - 14 m.), Mistrzostw Polski Par Klubowych (1986 - 8 m., 1993 - 7 m.), Srebrnego Kasku (1982 - 10 m., 1983 - 13 m.). Złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (1984). Zawodnik klubów z Opola i Łodzi.

Andrzej Filipiak (ur. 1971) - srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (1989). Reprezentant klubu z Zielonej Góry.

Stephane Tresarrieu (ur. 1975) - Francuz, wicemistrz świata w wyścigach na długim torze (2009). Medalista Drużynowych Mistrzostw Świata w tej samej odmianie (2007 - 3 m., 2009 - 3 m., 2010 - 2 m., 2012 - 3 m., 2013 - 2 m.). Indywidualny Mistrz Europy w wyścigach na torze trawiastym (2008) i wicemistrz (2009). Wielokrotny medalista Indywidualnych Mistrzostw Francji na torze trawiastym (1994 - 2 m., 1995 - 1 m., 1997 - 2 m., 2000 - 2 m., 2001 - 1 m., 2002 - 1 m., 2003 - 1 m., 2005 - 1 m., 2009 - 2 m., 2011 - 1 m.). W lidze brytyjskiej reprezentant klubu z Isle of Wight.

Konstantnin Korniew (ur. 1979) - Rosjanin, szesnasty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 (1997). Medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Rosji (1998 - 3 m., 1999 - 1 m.). Czwarty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Rosji (1998). W lidze rosyjskiej reprezentant klubów z Ufy, Oktiabrskija i Saławatu.

William Lawson (ur. 1987) - Szkot, finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (2008 - 14 m.), wicemistrz Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (2007). Dwunasty zawodnik zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii (2008) i piąty Premier League Riders Championship (2009). W lidze brytyjskiej reprezentant klubów z Newcastle, Mildenhall, Wolverhampton, Edynburga, Berwick, Glasgow i Belle Vue.

Tyron Proctor (ur. 1987) - Australijczyk, srebrny medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Australii (2008). Finalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2008 - 4 m.). Szósty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Australii (2010). Reprezentant klubów z Poznania, Lublina i Wrocławia. W lidze brytyjskiej zawodnik klubów z Belle Vue, Redcar, Wolverhampton, Plymouth i Sheffield.

Adrian Osmólski (ur. 1991) - finalista Złotego Trofeum w klasie 80ccm (2005 - 13 m.). Brązowy medalista Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (2008). Siedemnasty zawodnik Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Reprezentant klubów z Krosna, Łodzi i Grudziądza.

Rafał Malczewski (ur. 1994) - finalista Indywidualnego Pucharu Europy w klasie 80ccm (2008 - 16 m.). Złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (2013). Dwunasty zawodnik Brązowego Kasku (2012). Uczestnik Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów (2012 - 9 m., 2013 - 16 m). Finalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (2014 - 14 m.). Reprezentant klubu z Częstochowy i Ostrowa Wielkopolskiego.

Inni zawodnicy, którzy urodzili się tego samego dnia to:
Kim Almquist (Szwecja) - ur. 1989
Dyfed Evans (Walia) - ur. 1970
Guntis Feldmanis (ZSRR) - ur. 1964
Kevin Fife (Stany Zjednoczone) - ur. 1970
Odd Fossengen (Norwegia) - ur. 1945
Krzysztof Fujarski - ur. 1983
Alan Grimshaw (Anglia) - ur. 1951
Robert Guhrer (RFN) - 1963
Ron Henderson (Australia) - ur. 1957
Phillip Jespersen (Dania) - ur. 1995
Bobby McNeil (Anglia) - ur. 1955
Wojciech Olszewski - ur. 1968
Matt Pangburn (Stany Zjednoczone) - ur. 1978
Eugeniusz Polański - ur. 1950
Albin Tomczyszyn - ur. 1923
Marian Więckowski - ur. 1954

27 lutego odeszli od nas:

W 2002 roku Wojciech Kowalski, urodzony 17 marca 1940 w Lublinie.

W 2003 roku Robert Paśko, urodzony 20 kwietnia 1979 w Rzeszowie.

W 1937 roku, Ronald Deas (Australia).

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik: Znowu moim celem jest zajęcie miejsca w ósemce

Czy Rafał Malczewski słusznie podjął decyzję o zakończeniu kariery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL