Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Sławomir Kowalski / One Sport

Światowa czołówka przyjedzie do Gniezna. One Sport wierzy w owocną współpracę

Mateusz Domański
Mateusz Domański
2 maja w Gnieźnie odbędzie się druga runda cyklu Speedway Best Pairs. Do pierwszej stolicy Polski przyjadą zawodnicy ze światowej czołówki. - Gniezno zasługuje na speedway na najwyższym poziomie - powiedział Jan Konikiewicz, wiceprezes One Sport.

Organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs widzą w gnieźnieńskim ośrodku duży potencjał. Jak zdradził Karol Lejman, wierzą, że majowe wydarzenie to dopiero początek współpracy pomiędzy One Sport a GTM Startem. Fani "czarnego sportu" z pierwszej stolicy Polski bardzo entuzjastycznie zareagowali na wieść o tym, że w ich mieście zorganizowana zostanie impreza na tak wysokim pułapie. Zadowolenia nie kryje również prezes klubu z Grodu Lecha - Tomasz Wojciechowski.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaufanie, jakim One Sport obdarzył GTM Start Gniezno, przydzielając nam organizację turnieju Speedway Best Pairs. Jest to dla nas bardzo ważne i prestiżowe przedsięwzięcie. Zapewniam, że przyczynimy się do tego, aby sprostać wszystkim zadaniom i osiągnąć sportowy sukces - przyznał włodarz.  

Majowa impreza nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie wsparcie ze strony Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. - Żużel to sport wpisany w gnieźnieńską tożsamość od ponad 60 lat, a jego popularność wielokrotnie przewyższa zainteresowanie innymi rozgrywkami. Odkąd pamiętam, stadion przy Wrzesińskiej 25 gromadził tysiące fanów speedwaya. Dlatego cieszę się, że po trudnym roku 2015, na Stadion Miejski wraca nie tylko żużel w wydaniu ligowym, ale również turnieje towarzyskie z gwiazdami z najwyższej półki - powiedział Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. 

Jak zostało już wspomniane, przedstawiciele One Sport bardzo optymistycznie zapatrują się na kwestię współpracy z gnieźnieńskim klubem. - Chcieliśmy podziękować Panu Prezydentowi za zaufanie. Bardzo wierzymy w ten ośrodek. Spotkaliśmy tutaj bardzo solidnego i wiarygodnego partnera. Wierzymy, że to dopiero początek naszej współpracy. Przed nami duże wyzwanie, jednak gwarantuje ono przyjazd wielu gwiazd sportu żużlowego. Wierzymy w żużel w Gnieźnie i chcielibyśmy pojawiać się tutaj częściej, aniżeli tylko raz. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami damy radę - podsumował Karol Lejman, prezes zarządu One Sport.

ZOBACZ WIDEO Real uratował punkt po golach w końcówce. Zobacz skrót meczu Real Madryt - Las Palmas [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy uważasz, że organizacja rundy SBP w Gnieźnie to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL