Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Woryna kontra Dominik KuberaWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Kacper Woryna kontra Dominik Kubera

ROW pokazał światu Porsche. Zaskoczyli całe środowisko

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
ROW Rybnik zaskoczył środowisko, kiedy przedstawił na prezentacji drużyny 14-letniego Leona Flinta. Nikt się tego nie spodziewał. Młody zawodnik potrzebował zaledwie dziesięciu okrążeń, żeby przekonać do siebie działaczy.

Krzysztof Mrozek lubi historie z odkrywaniem talentów. Już wiele razy powtarzał, że czerpie z tego zdecydowanie większą przyjemność niż z wydawania milionów na gwiazdy. Prezes na każdym kroku podkreśla, że jest dumny z Maxa Fricke'a, który był jednym z objawień minionego sezonu. A pozyskanego ostatniej zimy Jake'a Allena nazywa brylantem, który trzeba tylko odpowiednio oszlifować.

W ostatnich dniach szef ROW-u pochwalił się jeszcze bardziej długoterminową inwestycją. Jest nią 14-letni Leon Flint. - Kiedy patrzę na to, co ten młodzian robi na torze, a później spojrzę na adeptów miniżużla w Polsce, to porównanie wypada mniej więcej tak jak zestawienie dobrego Porsche z Polonezem - mówi w swoim stylu prezes ROW-u Rybnik.

Leon Flint to kolejny talent, który został wypatrzony przez Marka Courtney'a. To zaufany człowiek Krzysztofa Mrozka. Sonduje rynek na Wyspach Brytyjskich i daje znać prezesowi, kiedy wypatrzy kogoś ciekawego. Tak samo było z 14-letnim żużlowcem. - Skoro Mark powiedział, że warto tym "gościem" się zainteresować, to nie czekałem i od razu zaprosiłem go do nas na treningi. Po pierwszych dziesięciu wykręconych kółkach wiedzieliśmy już, że to talent czystej wody - przekonuje Mrozek.

Szef rybnickiej ekipy od razu usiadł do rozmów z ojcem Leona Flinta. Panowie szybko doszli do porozumienia. Umówili się, że pierwszym klubem, z którym Brytyjczyk podpisze kontrakt w Polsce będzie właśnie ROW. Prezes uznał, że prezentacja drużyny to dobry moment, żeby się tym pochwalić. - Żużel nauczył mnie, że zawsze trzeba dmuchać na zimne - mówi Mrozek. - Nie chciałem, żeby ktoś go nam podebrał. Czekanie mogło spowodować, że obudzimy się z ręką w nocniku. W każdej chwili mógł pojawić się dżentelmen z innego klubu i "posprzątać" temat - wyjaśnia Mrozek.

Flint w Rybniku początkowo nie będzie bywać zbyt często. Dla młodego zawodnika ROW-u najważniejsza jest w tej chwili szkoła. - Jeśli będzie mieć luźniejsze weekendy i nie będzie również zawodów w lidze francuskiej, to będziemy go ściągać na treningi. Z kolei w okresie wakacyjnym może siedzieć w Rybniku ile tylko chce - tłumaczy Mrozek.

ROW wie, że nie ma stuprocentowej gwarancji, że inwestycja w Flinta się zwróci. Nikt w klubie nie miał jednak wątpliwości, że warto spróbować, bo zyskać można bardzo wiele. Młody żużlowiec Rybnikiem jest zachwycony. Kiedy wrócił do ojczyzny, jego ojciec wysłał od razu Mrozkowi maila z podziękowaniami. Napisał, że jego syn był bardzo podekscytowany tym, co zobaczył podczas prezentacji. Leon już marzy o żużlowym certyfikacie i pierwszym występie w barwach rybnickiej ekipy.

ZOBACZ WIDEO Gdzie są pieniądze? Wanda zrobiła mu kilka przelewów, ale żaden nie doszedł

Czy to dobrze, że ROW stawia na młode talenty z innych krajów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Paweł Korsak Zgłoś
  masa już była takich brylancików kreowanych przez media
  • arthoo Zgłoś
   Dziwię Ci się Kreutz, że podejmujesz taką dyskusję. Ale ja bardziej w temacie
   -tu można zobaczyć jak w finale FIM SPEEDWAY 250 w Gustrow jeździ młody Flint. Jedyny problem to to, że relacja KP Sport trwa blisko 3 godziny ;) Radzi sobie przeciętnie, ale większość zawodników sporo starszych od niego.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Nie miałem okazji widzieć Leona na torze .Młody chłopak przed nim kariera stoi otworem,tylko musi się słuchać trenerów.Podpatrywać starszych kolegów jak to robią oni.Będzie w tedy
    Czytaj całość
    coś z niego.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL