Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Świderski WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Piotr Świderski

Team Piotra Świderskiego wydał komunikat

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Piotr Świderski po piątkowym treningu we Włoszech źle się poczuł i został odwieziony do szpitala. Team zawodnika uspokoił fanów i poinformował, że ze zdrowiem Świderskiego jest wszystko w porządku.

Ostatnie dni Piotr Świderski spędził na obozie we Włoszech, gdzie szlifował formę przed startem sezonu. Treningi przerwały jednak problemy zdrowotne. W piątek Świderski udał się na testowe jazdy do Lonigo i po ich zakończeniu źle się poczuł. Jeszcze na stadionie przeszedł wstępne badania lekarskie, a następnie udał się do szpitala, gdzie spędzi kilka następnych dni.

Świderski poczuł ból w klatce piersiowej, co zaniepokoiło kibiców. - Przede wszystkim na początku pragniemy przekazać, że z Piotrkiem jest wszystko w porządku, jest na "normalnej fali". W jego organizmie doszło po prostu do uszkodzenia naczynia krwionośnego w klatce piersiowej i pękła jedna z żyłek, która była lekko uszkodzona po jednym z upadków przed laty we Wrocławiu - przyznał Zygmunt Mikołajczak, opiekun teamu zawodnika.

- Cała sytuacja miała miejsce już po treningu. Piotr co prawda chciał jeszcze wyjechać, ale że była już późniejsza godzina, a my jeździliśmy od rana, odpuścił. Po chwili źle się poczuł, więc korzystając z tego, iż była karetka, kazaliśmy mu iść do lekarza. Po kilku chwilach poszedł się przebrać, ale wrócił do karetki, więc zabrali go do szpitala na badania - dodał Mikołajczak.

Team zawodnika zdementował wszystkie doniesienia dotyczące stanu zdrowia Świderskiego. - Lekarze "poprawili" mu wszystko w zasadzie od razu i nie było żadnego kataklizmu fizjologicznego. Teraz musi zostać przez dziesięć dni w szpitalu na obserwacji. Owszem, może wyjść, na własne żądanie, ale uznaliśmy, że mija to się z celem. W imieniu zawodnika, dziękujęza wszystkie ciepłe słowa w kierunku Piotra – przekazał Mikołajczak.

ZOBACZ WIDEO Gdzie są pieniądze? Wanda zrobiła mu kilka przelewów, ale żaden nie doszedł

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL