Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hubert Łęgowik WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Hubert Łęgowik

Olbrzymia przemiana zawodnika Wybrzeża

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Hubert Łęgowik przeszedł olbrzymią przemianę w zimę. Spełnił w stu procentach zadanie przedstawione przez sztab szkoleniowy. Schudł 5,5 kilograma gubiąc nawet masę mięśniową, a jego sylwetka na motorze wygląda zupełnie inaczej.

Żużlowiec czuje się lepiej, niż rok temu w tym samym czasie. Kibice poznający zawodników po sylwetce na motocyklu, obecnie mogliby mieć spory problem ze zidentyfikowaniem Huberta Łęgowika. - Jeździłem wówczas na innym torze, w Częstochowie. Oba obiekty mocno się różnią. Na motocyklu czuję się lepiej, bo zgubiłem dużo więcej kilogramów - powiedział żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

- To nie jest tak, że rok temu odpuszczałem treningi, jednak miałem gorszą dietę i inny dobór aktywności. Teraz było to lepiej poukładane i na pewno przełoży się to na torze. Czuję, że mam dużo lepszą sylwetkę na motocyklu. Jestem lżejszy i przez to muszą być zastosowane inne zębatki. Tor w Gdańsku jest twardy, ale ma wiele tajemnic. Ci, którzy tu przyjeżdżają będą mieli parę niespodzianek - dodał.

Wyniki Łęgowika wyglądają imponująco. - Do ostatnich testów zgubiłem 5,5 kilograma. Obecnie, tuż przed startem sezonu moje treningi wyglądają jednak inaczej - biegam, gram w piłkę i nie mam już treningów siłowych. Te kilogramy dopiero teraz spadają, a mięśnie odpuszczają i jeszcze 1,5 kilograma po konsultacjach z trenerem Hulko może spaść. Materiału na kevlar będzie więc mniej - zaśmiał się senior gdańskiego klubu.

Co ciekawe zawodnik nie musiał pozbywać się tkanki tłuszczowej, tylko dostał za zadanie zgubić mięśnie. - Trudno, taką mam budowę ciała. Wcześniej mój dobór treningów nie był odpowiedni i nie przekładał się on na żużel, tylko może na zawody strongmanów lub na plażę. Musiałem zrobić redukcję masy mięśniowej - wyjaśnił.

ZOBACZ WIDEO Daniel Kaczmarek liczy na rady Grega HancockaTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Hubert Łęgowik będzie podstawowym zawodnikiem Renault Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL