Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Ellis w rozmowie z Mariuszem Staszewskim WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Adam Ellis w rozmowie z Mariuszem Staszewskim

Ma w sobie coś z Holdera, ale polecał go Woffinden

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Adam Ellis wystąpił w dwóch treningach punktowanych TŻ Ostrovii z Polonią Piła. Brytyjczyk spisał się w nich całkiem nieźle. Jak na debiutanta na polskich torach, Ellis pokazał, że drzemie w nim potencjał.

Adam Ellis może nie robił dotąd takiej furory jak jego rodak Robert Lambert, ale niektórzy to właśnie urodzonym w Marmande 21-latku upatrują kandydata do dużych sukcesów w przyszłości. Ellis nie tylko z wyglądu, ale także sylwetki na torze przypomina Chrisa Holdera. - Bojowy chłopak. Rrwie się do jazdy i widać, że bardzo zależy mu na startach w polskiej lidze. Zaprezentował się całkiem nieźle - oceniał po pierwszych występach Brytyjczyka Mariusz Staszewski, trener TŻ Ostrovia.

- Zważywszy na to, że pierwszy raz jeździłem w Ostrowie i testowałem nowe silniki, było całkiem nieźle. Oczywiście jeszcze dopasowujemy sprzęt, tak by był jak najszybszy na tym długim torze, ale jestem zadowolony. Jeździliśmy na bardzo twardej nawierzchni. Zbyt często na takiej nie jeżdżę, dlatego też muszę dopasować nie tylko sprzęt, ale i swoją jazdę do nawierzchni. Wiem, że popełniałem błędy. Jednak dopiero poznaję polskie tory, uczę się - powiedział Ellis po pierwszej wizycie na torze w Ostrowie.

Brytyjczyk zdaje sobie sprawę, że o miejsce w składzie TŻ Ostrovia będzie mu ciężko, ale nie załamuje się. - Chyba zrobiłem dobre wrażenie. Bardzo chciałbym dostawać regularne powołania na mecze w Polsce. Jak na debiut było całkiem nieźle, a przecież z każdym kolejnym treningiem i meczem będzie jeszcze lepiej - zapewnia Ellis.

Przypomnijmy, że Ellisa do TŻ Ostrovia polecał jego rodak, Tai Woffinden. Dwukrotny mistrz świata być może miał nosa i rekomendował ostrowskiemu klubowi zawodnika, który może stać się jednym z odkryć 2.LŻ w sezonie 2017.

ZOBACZ WIDEO Rafał Dobrucki głodny sukcesów. Liczy nawet na podwójne złotoTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Adam Ellis wywalczy sobie miejsce w składzie TŻ Ostrovia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL