Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grand Prix i Greg Hancock na czele WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Grand Prix i Greg Hancock na czele

Mistrz świata pojedzie dla Karlssona

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Drużyna Przyjaciół, która zmierzy się z TŻ Ostrovią w Turnieju Pożegnalnym Petera Karlssona zyskała prawdziwego lidera. Jest nim aktualny mistrz świata, Greg Hancock, który w sobotę wystartuje w Ostrowie w "PK The Final Word".

Dotąd organizatorzy ujawnili czterech żużlowców, którzy wystąpią w drużynie Przyjaciół. Do Andreasa Jonssona, Rune Holty, Maksyma Drabika i Mikkela Michelsena, dołączył trzykrotny mistrz świata, aktualny czempion globu, Greg Hancock. Amerykanin jest tylko o rok młodszy od kończącego karierę sportową na polskich i brytyjskich torach, Petera Karlssona.

Drużyna Przyjaciół wygląda naprawdę imponująco. Dla wyrównania widowiska gościnnie w składzie TŻ Ostrovia wystąpią Tai Woffinden, Tomasz Jędrzejak i główny bohater imprezy, Peter Karlsson. - Peter to super gość. Razem jeździliśmy przez kilka lat w Wolverhampton. Pomagał mi w zeszłym sezonie w Grand Prix. To jedna z legend żużla. Warto przyjść na stadion, by pożegnać tak znakomitego zawodnika - mówi Tai Woffinden, który jest dumny, że może po raz ostatni na polskim torze wystartować u boku Karlsson.

Przypomnijmy, że pożegnanie szwedzkiego żużla z polskimi kibicami nastąpi w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim. Peter Karlsson zaprasza na stadion kibiców z całej Polski. - Chcę podziękować polskiej publiczności za te piękne lata, które spędziłem w waszej lidze. Polska to bardzo ważna część mojej sportowej kariery - podkreśla Szwed.

Aktualna obsada turnieju:
TŻ Ostrovia:
- Peter Karlsson
- Tai Woffinden
- Tomasz Jędrzejak

Przyjaciele:
- Andreas Jonsson
- Rune Holta
- Maksym Drabik

- Mikkel Michelsen
- Greg Hancock

ZOBACZ WIDEO Daniel Kaczmarek liczy na rady Grega Hancocka

 

Kto wygra "PK The Final Word" w Ostrowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL