Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice na meczu Polska - Reszta Świata bawili się świetnieWP SportoweFakty / Bartosz Przybylak / Kibice na meczu Polska - Reszta Świata bawili się świetnie.

Szowinista na pokładzie mistrza Polski. "Stal Gorzów żegna wieś"

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Spięcie na linii Stal Gorzów - Ekantor.pl Falubaz. Na klubowym Snapchacie Stali ktoś opublikował zdjęcie z parkingu stadionu w Zielonej Górze z podpisem "Cześć cześć cześć, Stal Gorzów żegna wieś".

Zdjęcie na klubowym Snapchacie Stali Gorzów zobaczyła Dominika Filipowicz, ambasadorka PGE Ekstraligi z Zielonej Góry. Po chwili umieściła je na Twitterze. Jacek Gumowski, spec od marketingu w Stali, na łamach "Gazety Lubuskiej" wyjaśnił sprawę i przyznał, że osoba odpowiedzialna za to, co się stało, została odsunięta i już nie będzie zarządzała mediami społecznościowymi.

- Szybka reakcja Stali ma w  tej sytuacji znaczenie - komentuje Jacek Frątczak, wieloletni kierownik drużyny Falubazu. - Winę za zdjęcie z opisem ponosi osoba, która je opublikowała, ale odpowiedzialność jest po stronie organizacji, która ją zatrudniła. Cała ta akcja pokazuje, że jest w klubach problem z oddzieleniem szowinistów od ludzi kreatywnych, które na dokładkę są odpowiedzialne. W dobie mocno rozwiniętych mediów społecznościowych trzeba naprawdę bardzo uważać na to, co się publikuje.

Nie ulega wątpliwości, że kluby muszą być jeszcze bardziej wyczulone na to, komu dają uprawnienia do administrowania kontami w mediach społecznościowych. Nazwanie rywala zza miedzy "wieśniakiem" nie świadczy źle o adresacie słów, lecz o tym, który to napisał. Stal z pewnością nie miała złych intencji, ale zwyczajnie pomyliła się co do człowieka.

- Trzeba być czujnym, bo szowiniści wchodzą w struktury i cierpi na tym wizerunek klubu - zauważa Frątczak. - Kiedyś w Gorzowie obklejono moje auto wlepkami z napisem "Tylko Stal". Potem zdjęcia wozu krążyły w sieci ze stosownymi komentarzami. Teraz mamy uderzenie "wieśniakiem". Żeby jednak było jasne, to inne kluby też mają swoje za uszami. Najważniejsze, żeby się od takich akcji szybko odcinać.


ZOBACZ WIDEO Falstart juniora. Nie rozumie nowego toru

Czy Stal powinna przeprosić za zachowanie osoby odpowiedzialnej za zdjęcie ze skandalicznym opisem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (68):

 • StGforever To moja drużyna Zgłoś
  [b]ZBANOWANY na informacje o Stali Gorzów redaktorek Ostaf znowu szuka sensacjiOstaf jesteś cienki jak twoje informacje i wyimaginowane sensacje[/b]Zarówno w Gorzowie jak i Zielonej
  Czytaj całość
  zawsze byli i będa oszołomy !!! Zdecydowana wiekszośc kibiców jest jednak ok !! A że jakis palant cos gdzieś pierdenie...:)Ostaf nawet takimi sensacjami nie skólcisz kibiców z Lubuskiego
  • DrJekyll i MrHyde Zgłoś
   Co do wpisu,to faktycznie na oficjalnym snapie nie powinien mieć miejsca.Ale jak wytłumaczyć wpis oficjalnej"ambasadorki PGE Ekstraligi" po
   Czytaj całość
   finale?@https://twitter.com/MerryPGE/status/780130951917629440Odpowiedź jest jedna:pani ambasador bardzo chce mieć małą zgrabną pupcię,bo wie,że żal d.pę ściska ;-)
   • Pinio70 Zgłoś
    Czym tu się przejmować. Po prostu z jakiegoś bałwana wychodzą kompleksy. Równie dobrze Zielona Góra może się śmiać, że ma tramwaje, a Gorzów nie. To hasło znam sprzed ponad 40 lat
    Czytaj całość
    i brzmiało: "Cześć, cześć, Falubaz wita wieś". Pamiętacie bowiem, że przed szereg lat, to Gorzów należał do województwa zielonogórskiego. Potem za gierka dołączono trochę wsi do Gorzowa i zrobiono miasto wojewódzkie. Czyli coś podobnego, co niedawno w ZG, ale nieco z innych powodów. Ja tam wolałem hasło: "Jak z nami dziś wygracie, to tramwaj otrzymacie". Falubaz wygrał, a tramwaju nie ma. Zielonogórzanie za to pytali w Gorzowie o ratusz.
    Wszystkie komentarze (68)

    Komentarze (68)

    ×
     Wszystkie komentarze (68)
     PRZEJDŹ NA WP.PL