Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel Michelsen kontra Sebastian UłamekWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Mikkel Michelsen kontra Sebastian Ułamek.

To był tylko mecz sparingowy, ale zawodnicy poszli na noże

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W sparingu Włókniarza z Unią Tarnów nie zabrakło gorących spięć. Po jednym z biegów Mikkel Michelsen doskoczył do Sebastiana Ułamka i gdyby nie szybka akcja ochroniarza to mogło dojść do rękoczynów.

Włókniarz Vitroszlif CrossFit i Grupa Azoty Unia Tarnów mają o jednego seniora więcej, więc nic dziwnego, że w sparingach zawodnicy nie odpuszczają i wychodzą ze skóry, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. W Częstochowie, w meczu wspomnianych na wstępie drużyn, zawodnicy poszli na noże. Mikkel Michelsen po ataku na Sebastiana Ułamka odbił się od płotu. Później Duńczyk ruszył, żeby wyjaśnić rywalowi, że zachował się nie fair.

- Michelsen napędził się po szerokiej, ale to Sebastian dyktował warunki, bo jechał kilka metrów z przodu - uważa Michał Świącik, prezes Włókniarza. - Nie wiem o co Duńczyk miał pretensje. Ułamek nie miał obowiązku zostawiać mu miejsca. Swoją drogą to słyszałem, że z Mikkela jest niezły nerwus. Rok temu miał jakieś starcie z Kasprzakiem.

Nieco inaczej patrzy na sprawę Mirosław Cierniak, trener Unii Tarnów. - Dobrze, że nic się nie stało, co nie zmienia faktu, że Mikkel był szybszy, a Sebastian jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że musiał to czuć - komentuje szkoleniowiec. - Duńczyk był tak napędzony, że nie mógł się inaczej zachować, bo motocykl nie ma hamulców. Też byłem zawodnikiem, więc nie dziwię się, że po wszystkim Michelsen się zdenerwował. Wiem, że żużel to nie szachy, ale Peter Ljung w identycznej sytuacji zostawił miejsce Andreasowi Jonssonowi.

Cierniak przypomina, że on sam przeżył kiedyś podobną sytuację. Filmik pod tytułem "Petranov wsadza w płot Cierniaka" można obejrzeć na You Tube. - W moim przypadku sprawa była o tyle ewidentna, że Petranov przed atakiem spojrzał w moją stronę - wyjaśnia i dodaje: - Nie nazywałbym Mikkela nerwusem. Jest młody, niepokorny i chce wygrywać. Bez tych cech nie miałby czego w żużlu szukać.

ZOBACZ WIDEO Dał popis ze Spartą. To będzie jego sezon?

Czy zawodnicy powinni w sparingach jechać na maksa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • jeży Zgłoś
  co za idiota, motor nie ma hamulców, a ten co nim kieruje też nie?
  • lewczestochowski Zgłoś
   ale mi wstyd jak czytam komentarze
   • karol3414 Zgłoś
    Proszę jak się zmienia zdanie, jak Pedersen wozi do płota to jest bandyta, a jak do płota wiezie zawodnik własnej drużyny to nagle: "Michelsen napędził się po szerokiej, ale to
    Czytaj całość
    Sebastian dyktował warunki, bo jechał kilka metrów z przodu - uważa Michał Świącik, prezes Włókniarza. - Nie wiem o co Duńczyk miał pretensje. Ułamek nie miał obowiązku zostawiać mu miejsca."Swoją drogą, to Michelsen jeździł u nas rok i jakoś nie zauważyłem, żeby był nadmiarowo wyrywny. Ot normalny zawodnik.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL