Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Pytel na prowadzeniuWP SportoweFakty / Jakub Barański / Daniel Pytel na prowadzeniu

PSŻ po raz piąty pokona Kolejarz? Ostrów niewygodnym miejscem dla KSM-u

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Po roku przerwy do polskiego ligowego żużla powraca trzeci szczebel rozgrywkowy. Na udany początek sezonu i zarazem pierwszy mecz od blisko sześciu lat, czekają w Poznaniu. Długa historia pojedynków obejmuje z kolei żużlowców z Gniezna i Opola.

W sezonie 2017 po roku absencji do ligowej rywalizacji powracają kluby z Ostrowa, Gniezna i Lublina, a po sześciu latach z Poznania. Ten ostatni przywita się z ligowym speedwayem na własnym torze w pojedynku z Kolejarzem Rawicz, z którym nigdy jeszcze nie przegrał. Faworytami swoich meczów powinny być ponadto Ostrovia i Start. Ich rywalami będą odpowiednio: krośnieński KSM i opolski Kolejarz. Szczególnie bogata historia ligowych potyczek dotyczy żużlowców z Gniezna i Opola. Mecz w niedzielę będzie już 57. ligowym w rywalizacji obu ekip.

Na inaugurację sezonu muszą poczekać w Kozim Grodzie. W pierwszej kolejce spotkań pauzować będzie zespół Speed Car Motoru Lublin.

ZOBACZ WIDEO W Łodzi szybko go pokochają. Aleksandr Łoktajew już szaleje

Poniżej statystyki pojedynków drużyn par 1. rundy w 2. Lidze Żużlowej.

 Naturalna Medycyna PSŻ Poznań- Kolejarz Rawicz

W sobotę na Golęcinie gospodarze staną przed szansą pozostania niepokonanymi w konfrontacjach z Kolejarzem. PSŻ do 2011 roku czterokrotnie mierzył się z rawiczanami i za każdym razem zjeżdżał z toru w roli zwycięzcy - dwa razy w 2006 roku w II Lidze i dwa razy w 2008 roku w I Lidze. W ostatniej domowej potyczce poznanianie rozgromili Niedźwiadki różnicą aż 43 punktów (66:23), a 9 punktów z bonusem wywalczył dla miejscowych Daniel Pytel, dziś także zawodnik Skorpionów.

OgólnieW PoznaniuW Rawiczu
Wygrane Poznania422
Remisy000
Wygrane Rawicza000


GTM Start Gniezno - Stal-Met Kolejarz Opole

Choć w ostatnich latach Start i Kolejarz rzadko spotykały się w rywalizacji o punkty w lidze (po raz ostatni w sezonie 2008), to historia pojedynków obu klubów jest długa i wyrównana. Rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych i zwykle miała miejsce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Gnieźnianie, jak i opolanie odnieśli porównywalną ilość zwycięstw, choć minimalnie lepsi są ci pierwsi, którzy wygrali 29 razy, przy 19 domowych zwycięstwach. Ostatni raz Kolejarz wygrał w pierwszej stolicy w 2004 roku (57:33), zaś w ostatnim pojedynku przy Wrzesińskiej poległ aż 28:63.

OgólnieW GnieźnieW Opolu
Wygrane Gniezna291910
Remisy101
Wygrane Opola26917


TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - KSM Krosno

Krośnianie wygrali w Wielkopolsce zaledwie 2-krotnie w 18 meczach - w latach 1990-1991 (50:38 i 47:43). Od tamtej pory przegrali 14 potyczek z rzędu, w większości w sposób zdecydowany. Zdarzały się przy tym wyniki niecodzienne jak np. 73:17 (1997), 72:18 (2006) czy 74:16 (2011) dla miejscowych. Ostrowianie zwykle więc dzielą i rządzą w domowych spotkaniach z Wilkami, nie dając sobie odbierać ligowych punktów. Także i teraz daje się gospodarzom większe szanse na triumf. Ostrovia zamierza bowiem w dobrym stylu powrócić na ligowy front.

OgólnieW OstrowieW Krośnie
Wygrane Ostrowa25169
Remisy000
Wygrane Krosna1129Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

PSŻ Poznań nigdy nie przegrał z Kolejarzem Rawicz. Czy Skorpiony podtrzymają passę w niedzielę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • P0ZNANIAK Zgłoś
  Wiele wskazuje na to, że i jutro pozostaniemy niepokonani a będzie to już piąte zwycięstwo w historii naszych pojedynków. Kolejarz może co najwyżej próbować urwać jakiś punkt jadąc
  Czytaj całość
  u siebie chociaż i to będzie dla nich trudne.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL