Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek Rempała WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Jacek Rempała

Jacek Rempała: Być może moi krytycy sami są słabi psychicznie

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Pod koniec marca w Ostrowie Wielkopolskim Jacek Rempała z sukcesem napisał egzamin teoretyczny na licencję żużlową i ją otrzymał. Jego decyzja o powrocie do ścigania spotkała się z krytyką wielu ekspertów. Żużlowiec nie pozostał dłużny.

Zdaniem Jana Krzystyniaka, Jacek Rempała podjął swoją decyzję pod wpływem emocji po tragicznym wypadku z udziałem syna – Krystiana – w minionym sezonie. Jak tłumaczył ekspert, należałoby odradzić 46-latkowi powrót na tor.

Jacek Rempała nie przejmuje się takimi komentarzami i nie pozwoli, by ktoś mówił mu, co ma robić. - Nie chcę, by ktoś za mnie decydował, kiedy mam zakończyć karierę zawodniczą. Ci, którzy to robią, może nie potrafią zrozumieć, że każdy człowiek ma inny charakter, inaczej przeżywa i odbudowuje się po trudnych chwilach w życiu. Ale to już nie moje zmartwienie. Ci, którzy krytykują moją decyzję o powrocie na tor, być może sami są słabi psychicznie i nie chcą się do tego przyznać – mówi w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

Żużlowiec przyznaje, że po utracie syna przeżywał trudne chwile, jednak nie jest to powód, dla którego miałby rezygnować ze swojej pasji. Rempała przekonuje, że jest gotowy do startów i nadal czuje głód żużla. – Krystian dodaje mi teraz sił – mówi.

Przypomnijmy, że Jacek Rempała zakończył karierę w sezonie 2014 po roku jazdy w KSM-ie Krosno. W II-ligowym zespole wystąpił w dziewięciu meczach i osiągnął średnią biegową 1,700. W sezonie 2017 46-latek powraca do ścigania jako zawodnik pierwszoligowej Grupy Azoty Unii Tarnów. Trener Paweł Baran nie wyklucza wystawienia go do składu meczowego w późniejszej fazie rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Czy Jacek Rempała powinien wystąpić w Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL