Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niedzielne mecze oczami Mariana Maślanki

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę odbędą się spotkania w ramach Nice 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żużlowej. Ich wyniki wytypował ekspert portalu WP SportoweFakty, Marian Maślanka.

Nice 1.LŻ

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Lokomotiv Daugavpils

Nareszcie zaczyna się liga. Cieszy mnie, że jest pełny skład tej ligi, wracamy do normalności. Wybrzeże i Lokomotiv zawsze nadawały ton rozgrywkom i pewnie tym razem będzie podobnie. Goście mają jednak problem, bo o ile brak Lebiediewa zaleczyli pozyskaniem Lahtiego, to strata Kylmaekorpiego jest dużym osłabieniem. Lokomotiv pojedzie ostro i ambitnie, powinien to być zacięty mecz. Liderzy łotewskiego klubu powinni dużo zrobić, by porażka nie była wysoka. Typuję wynik 52:38.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Polonia Bydgoszcz

Faworyt jest jeden. Tarnowianie mają zdecydowanie mocniejszy skład. W drużynie bydgoskiej dwaj Rosjanie powinni stawić czoła, ale reszta będzie miała problemy. Wobec tego przewiduję wysokie zwycięstwo Unii. Typuję wynik 59:31.

ZOBACZ WIDEO Stracona szansa i sensacyjna porażka Barcelony - zobacz skrót meczu z Malagą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Orzeł Łódź - Arge Speedway Wanda Kraków

Jest to ciekawy mecz z podtekstami. W łódzkiej drużynie pojedzie Edward Mazur, który miał trochę problemów z drużyną z Krakowa. Wanda ma kilku dobrych zawodników. Dobrze w Anglii jeździ Klindt, w Złotym Kasku pokazał się Szczepaniak. Do tego dochodzą Nicholls i Hougaard. Nie będzie to jednostronny mecz, ale faworytem jest Orzeł. Typuję wynik 53:37.

2. Liga Żużlowa

Naturalna Medycyna PSŻ Poznań - Kolejarz Rawicz

Poznaniacy dobrze prezentowali się w spotkaniach sparingowych. Jest to wielkie święto dla Poznania, bo wracają tam rozgrywki ligowe i z pewnością drużyna gospodarzy zrobi wszystko, by wygrać. Ciekawy jestem dyspozycji Sebastiana Niedźwiedzia, bo to zawodnik ekstraligowy. Typuję wynik 57:33.

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - KSM Krosno

Kolejne ciekawe spotkanie. Do Ostrowa przyjeżdżają zawodnicy, którzy tam się dobrze czują. Niedawno David Bellego był zawodnikiem Ostrovii, do tego dochodzi Mariusz Puszakowski. Jestem ciekawy jak pojedzie Ilja Czałow, bo to swojego czasu był duży talent. Ostrowianie mają Mastersa, Sucheckiego i kilku innych zawodników, którzy przeważą szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. Typuję wynik 52:38.

GTM Start Gniezno - Stal-Met Kolejarz Opole

Gnieźnianie mają solidny skład i są faworytem tego spotkania. Opolanie mają w swoim składzie Gomólskiego, dla którego będzie to powrót do Gniezna, ale to zbyt mało, by powalczyć o wygraną. Typuję wynik 53:37.

Czy zgadzasz się z typami Mariana Maślanki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL