Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Gruchalski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Michał Gruchalski

W Częstochowie sporo testują. Leon Madsen sprawdzał silnik Michała Gruchalskiego

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
W poniedziałek na treningu w Częstochowie było sporo testów sprzętu. Leon Madsen sprawdzał nawet silnik juniora Michała Gruchalskiego, aby porównać, od którego tunera jednostka napędowa pasuje mu bardziej.

W wewnętrznym turnieju par w Częstochowie udział wzięli przede wszystkim zawodnicy miejscowego Włókniarza Vitroszlif CrossFit. Najlepiej prezentował się Leon Madsen, który mimo bezproblemowego wygrania trzech biegów i tak ciągle szukał czegoś w swoim sprzęcie. Już po zakończeniu turnieju, Duńczyk wyjechał na tor na motocyklu Michała Gruchalskiego.

Dlaczego Madsen odjechał kilka okrążeń na maszynie częstochowskiego juniora? Otóż dowiedzieliśmy się, że chciał on zobaczyć, jaka jest różnica pomiędzy jazdą na sprzęcie przygotowanym przez jego tunera, Marcela Gerharda, a na silniku ze stajni Flemminga Graversena, którymi dysponuje Gruchalski. W poniedziałek na drugim motocyklu młodzieżowiec Włókniarza spisywał się bardzo dobrze, co zauważył Leon Madsen.

- Leon ustawił te same przełożenia w silniku, który ma od swojego tunera i porównał z tymi samymi przełożeniami, które były w moim sprzęcie. No i okazało się, że mój silnik jest lepszy - wyjaśnił nam Gruchalski.

Później Duńczyk poprosił o możliwość zamontowania tej jednostki napędowej w jego motocyklu i kontynuował testy. A warto dodać, że prace nadzorował osobiście wspomniany Gerhard, który czuwał nad sprzętem nie tylko w boksie Madsena, ale także Runego Holty.

ZOBACZ WIDEO W Łodzi szybko go pokochają. Aleksandr Łoktajew już szaleje

Z kolei sam Gruchalski podczas turnieju par też dużo sprawdzał i gołym okiem było widać, że drugi motocykl, ten który zaimponował reprezentantowi Danii, spisywał się lepiej. Nie świadczy to jednak o tym, że pierwszy jest słaby, bo, jak wyjaśnił zawodnik, kluczowe były korekty w regulacji zapłonu. - Rano testowałem silniki, bo niedawno je otrzymałem. Podczas pierwszych wyjazdów się pogubiliśmy. Chodzi o to, że przez pierwsze dwa biegi nie pozwoliłem sobie nic pozmieniać przy zapłonie, co okazało się błędem. Przesiadłem się na drugi motocykl, ale w nim z marszu przestawiliśmy zapłon i było lepiej - relacjonował wychowanek częstochowskiego Włókniarza.

Czas na kolejne testy biało-zieloni będą mieli we wtorek podczas treningu punktowanego z Betardem Spartą Wrocław. Oczywiście pod warunkiem, że w rozegraniu sparingu nie przeszkodzi pogoda (początek zaplanowano na 16:00). Później Włókniarzowi zostaną treningi przed niedzielnym meczem 1. kolejki PGE Ekstraligi z ROW-em Rybnik.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Leon Madsen będzie liderem Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL