Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel i Marek Cieślak WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Jarosław Hampel i Marek Cieślak

Duże zmiany na zielonogórskim torze. Falubaz może dosypać jeszcze więcej nawierzchni

Dawid Borek
Dawid Borek
Po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek, na zielonogórski tor dosypano nową nawierzchnię. - Teraz jest inaczej. Tor jest lepszy - ocenił Marek Cieślak, zdradzając jednocześnie, że podczas tego sezonu może zostać wykonana podobna operacja.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Po sezonie 2016, na zielonogórski tor dosypano około 300 ton nowej nawierzchni. Marek Cieślak chwali obecny stan owalu przy Wrocławskiej 69 i uważa, że zawodnicy Ekantor.pl Falubazu mogą wykorzystać torowe zmiany na swoją korzyść. - Teraz jest całkowicie inaczej niż w ubiegłym sezonie i zawodnicy też tak uważają. Tor jest lepszy, równy, nawierzchnia się odsypuje. To nie jest skała, która nam przeszkadzała i nie było możliwości, by cokolwiek z torem zrobić. W tym momencie nawierzchnia pod wpływem wody zaczyna pracować, odsypuje się na zewnętrzną, co szczególnie lubią zawodnicy miejscowi - ocenił Cieślak.

Podobne prace mogą mieć miejsce jeszcze w tym sezonie. - Myślę, że w połowie sezonu też musimy wykonać podobną operację i dosypać trochę nawierzchni, bo ona powinna być uzupełniana. Jak nie robi się nic dwa-trzy lata, to potem jest problem - zdradził trener Ekantor.pl Falubazu.

Czy dosypanie nowej nawierzchni sprawi, że domowy tor będzie jeszcze większym atutem zielonogórskiej drużyny niż dotychczas? - Powiem tak: tor nie wygrywa, wygrywają zawodnicy. Jeżeli ktoś myśli, że zrobi sobie taką nawierzchnię, że inni nie pojadą, tylko gospodarze, to nie wie o co chodzi. Dzisiaj żużlowcy jeżdżą po całym świecie. Jak zrobi się inny tor, to można sobie samemu wyrządzić krzywdę. Miejscowi lepiej znają swój owal, geometrię, ale torem się nie wygra - dodał Cieślak.


ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Czy Ekantor.pl Falubaz w sezonie 2017 wygra wszystkie mecze ligowe na własnym obiekcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL