Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk DudekWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Patryk Dudek

Czołowi żużlowcy odpuszczą eliminacje do Grand Prix? "Ktoś był niepoważny"

Dawid Borek
Dawid Borek
Na 19 września zaplanowano finał eliminacji do przyszłorocznego Grand Prix. Możliwe, że w GP Challenge, które w tym sezonie zostanie rozegrane w Togliatti, zabraknie czołowych żużlowców.

Finał Złotego Kasku wyłonił zawodników, którzy mają prawo wystartować w eliminacjach do Grand Prix i SEC. Wśród nich znaleźli się Przemysław Pawlicki, Janusz Kołodziej, Maksym Drabik, Piotr Pawlicki i Patryk Dudek, a oprócz nich w kwalifikacjach o prymat na Starym Kontynencie może powalczyć również Adrian Miedziński.

Nie jest jasne, czy wszyscy z nich zdecydują się na walkę o awans do mistrzostw świata i Europy. Bardzo prawdopodobne jest natomiast, że co najmniej dwóch żużlowców odpuści eliminacje do Grand Prix.

- Zastanawiam się, czy w ogóle wystąpię w eliminacjach do Grand Prix, bo ktoś, kto układał terminarz, był niepoważny, robiąc zawody w Togliatti między dwoma meczami finałowymi w Polsce. To nie jest po naszej myśli. Mamy jeden dzień, by to przedyskutować. Jeszcze nie wiem, czy pojadę - zdradził Patryk Dudek.

Żużlowcy do piątku mają czas, by określić swoje plany. Drugim z zawodników, którego udział w kwalifikacjach do elitarnego cyklu stoi pod znakiem zapytania, jest Piotr Pawlicki. - Piotr Pawlicki nie chce startować w eliminacjach, do piątku musi to potwierdzić. Zawodnicy często zmieniają swoje pomysły, a ja muszę wiedzieć, komu dawać nominacje - powiedział Marek Cieślak.


ZOBACZ WIDEO Katarzyna Kiedrzynek wyzywa Zbigniewa Bońka na boiskowy pojedynek. "To bardzo ważny zakład!"KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Dudek i Pawlicki powinni odpuścić eliminacje do Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL