Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jason Doyle i Andriej Karpow WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Jason Doyle i Andriej Karpow

Falubaz w większym gazie niż zakładano. Może wygrać w Lesznie?

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Zenon Plech uważa, że Ekantor.pl Falubaz może pójść za ciosem i zawalczyć nawet o wygraną na torze w Lesznie. - Tego, że będą na starcie ligi w takim gazie się nie spodziewałem - mówi ekspert naszego portalu.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Drużyna Marka Cieślaka rozpoczęła ligowy sezon od wysokiego zwycięstwa na własnym torze z Get Well (54:36). - Torunianie przegrali u siebie ze Stalą Gorzów, ale tego, że wypadną tak słabo w Zielonej Górze się nie spodziewałem. To po części wina ich kryzysu, ale w dużej mierze tego, że Falubaz wygląda na niezwykle mocny. Swoją drogą, wcześniejsze wyniki poszczególnych zawodników nie wskazywały na to, że będą w aż takim gazie. To tylko potwierdza, że na przedsezonowe zawody trzeba patrzeć z dystansem. Wszystko i tak weryfikuje liga - stwierdza Zenon Plech.

Postawa formacji seniorskiej Ekantor.pl Falubazu była w sobotę bliska ideału. Mecz z dwucyfrowym dorobkiem zakończyli Patryk Dudek, Jason Doyle i Piotr Protasiewicz, a gdyby nie niezrozumiałe wykluczenie Andrieja Karpowa, także i on uzbierałby więcej niż osiem punktów.

- Nieco blado na tym tle wypadł tylko Jarek Hampel, ale on też wygrał dwa biegi. Gdyby nie błąd w pierwszym wyścigu, gdy nie przypilnował krawężnika, mógłby zakończyć mecz z ośmioma czy dziewięcioma punktami. To tylko pokazuje, że obawy o Jarka były przesadzone. To kwestia czasu, aż dojdzie do swojej formy - dodaje Plech.

Wiele na temat formy zielonogórzan powie najbliższy, niedzielny mecz na torze w Lesznie. Drużyna Cieślaka zmierzy się z głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa kraju. - Nieznacznym faworytem jest Unia, ale nie wykluczałbym innego rozstrzygnięcia. Falubaz, prezentując taką siłę, może zawalczyć tam o punkty. Zielonogórzanie rozegrali już jeden mecz, a leszczynianie żadnego. To też może dać gościom jakąś przewagę - kwituje Plech.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Jak zakończy się mecz w Lesznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

 • Zły Lew Zgłoś
  Ponoć Unia pojedzie w maskach przeciwgazowych...
  • Zły Lew Zgłoś
   Ponoć Unia pojedzie w maskach przeciwgazowych...
   • RadaR RS-WD40 Zgłoś
    Przecież Falubaz dostanie takie lejty, że Cieślak z wrażenia rowerem do Częstochowy pojedzie. Kto ma nas niby postraszyć z Zielonej? Start i Meta Jarek Hampel ? Hehehe, Piotr go będzie
    Czytaj całość
    dublował z Kołodziejem na 1 kółku. 1/2 Protasa w tym roku? Proszę was, jemu na poczatku tego sezonu ewidentnie nie idzie. Karpov? No w Zielonej pewnie zrobi 10 pkt, ale nie w Lesznie. Dudek? Ano Dudek tak, może zrobić dużo, nawet 14, ale młodzież nie uciuła punktu. Doyle? Moim zdaniem zrobi poniżej 10pkt. O czym wy piszecie. Wyjście zielonej z 38pkt będę uważał za sukces.
    Wszystkie komentarze (23)

    Komentarze (23)

    ×
     Wszystkie komentarze (23)
     PRZEJDŹ NA WP.PL