Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Grodzki WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Wojciech Grodzki

Sędziowie jeszcze nie obudzili się z zimowego snu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Dwa mecze, trzy poważne błędy - to bilans sędziów po dwóch spotkaniach PGE Ekstraligi. Świąteczny weekend nie był udany dla Tomasza Proszowskiego, a w minioną sobotę nie popisał się Wojciech Grodzki.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Za nami tylko dwa mecze PGE Ekstraligi, pozostałe spotkania 1. i 2. kolejki storpedowała pogoda, ale spektakularnych wpadek sędziowskich nie brakowało. W jedynym meczu 1. kolejki nie wyszło Tomaszowi Proszowskiemu, a w spotkaniu 2. kolejki w Zielonej Górze duży błąd zrobił Wojciech Grodzki.

Sędzia z Opola wykluczył Andrieja Karpowa, który upadł na tor po ostrym ataku Adriana Miedzińskiego. Zawodnik Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra jechał przyklejony do krawężnika, a Miedziński chyba chciał go zepchnąć na murawę, bo nagle włożył przednie koło w jego linię jazdy. Musiało dojść do karambolu, po którym sędzia powinien był wykluczyć żużlowca Get Well Toruń, względnie zarządzić powtórkę w czterech. Arbiter wybrał jednak trzecią opcję, czyli wyrzucił Karpowa za niewinność. Gdyby wynik był na styku to mielibyśmy skandal.

Sędzia Grodzki za mecz w Zielonej Górze dostaje od nas czwórkę. Zasadniczo za pechowy dla niego bieg 14., bo w powtórce Miedziński czołgał się pod taśmą, ale arbiter tego nie zauważył. Więcej grzechów sędziego nie było. Zarzuty kibiców w mediach społecznościowych dotyczące braku reakcji na rzekomo ostrą jazdę Miedzińskiego uważamy za mocno nietrafione.

Klasyfikacja: Wojciech Grodzki 4 (1 mecz), Tomasz Proszowski 3 (1 mecz).

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zgadzasz się z naszą oceną dla sędziego Grodzkiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • speed01 Zgłoś
  Z Ostafińskiego taki dziennikarz jak z Grodzkiego sędzia. Czyli niedostateczny.
  • maks pierwszy Zgłoś
   Grodzki tradycyjnie ocena moja niedostateczny Proszowski dobry +
   • Maciej ZG Zgłoś
    Oglądałem Miedziaka na Złotym Kasku i w sobotę na lidze i znowu jeździ na maksa chaotycznie i stąd biorą się jego kłopoty. W biegu z Dudkiem gdyby nie jego chaotyczne akcje na 2 łuku
    Czytaj całość
    to Dudek by go nie wyprzedził. Akcja z Karpovem też z tego wynika bo zobaczył kątem oka że Karpov mu wchodzi po małej i nagle stwierdził że ... go zablokuje a mógł póbować po zewnętrznej zrobić Protasa i Karpova. Był szybki w sobotę i mógł zrobić więcej pkt-ów. Ma też gorącą głowę bo jak go Doyle zablokował z wyjścia z 1 łuku to póżniej robił takie "piki" na wejściach że strach było patrzeć co z tego wyjdzie.
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL