Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wielki żużel wróci do Vojens? Jest temat Grand Prix, GP Challenge i DPŚ

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Obecnie w kalendarzu Speedway Grand Prix jest miejsce tylko dla jednego turnieju w Danii. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości sytuacja ulegnie zmianie. Wielki żużel może powrócić do Vojens.

Obecnie żużlowe Grand Prix Danii odbywa się na stadionie w Horsens. Impreza w ostatnich latach kończyła się sukcesem organizacyjnym i finansowym, co pozytywnie wpłynęło m.in. na klub piłkarski grający na tamtejszym stadionie. Tegoroczny turniej na CASA Arena odbędzie się 24 czerwca i wszystko wskazuje, że nie będzie ostatnim w historii.

- Bilety na dwa poprzednie turnieje w Horsens wyprzedały się, więc sytuacja jest naprawdę dobra. Rozmowy na temat przedłużenia wygasającej umowy trwają i są w dobrym punkcie. Osoby związane z Horsens nadal chciałyby u siebie SGP, my też patrzymy na to z optymizmem - powiedział Torben Olsen, dyrektor SGP.

W obecnej umowie Horsens zapewniło sobie wyłączność na organizowanie turniejów SGP w Danii. Niewykluczone, że od przyszłego roku takiej opcji w kontrakcie nie będzie. - Horsens zapewniło sobie, że przez trzy lata będą mieć wyłączność na SGP. Jestem jednak przekonany, że jest miejsce na dwie takie imprezy w Danii. Prowadzimy negocjacje dotyczące różnych miejsc i zobaczymy co się stanie. Można jeden turniej zorganizować w maju, drugi we wrześniu - dodał Olsen.

W przeszłości turnieje SGP w Danii organizowały Kopenhaga oraz Vojens. Obiekt należący do Ole Olsena wymaga remontu, co nie przekreśla jego szans na organizację zawodów randze mistrzostw świata. Olsen zdradził niedawno, że w Vojens w sezonie 2018 mogą odbyć się Grand Prix Challenge oraz finał Drużynowego Pucharu Świata. - Prowadzimy rozmowy dotyczące Vojens i są na dość zaawansowanym poziomie. Chętnie z powrotem zorganizowalibyśmy SGP w tym miejscu i dali ludziom świetne widowisko - podsumował Olsen.


ZOBACZ WIDEO "Tomek jest dobrem narodowym. Jest współczesnym gladiatorem"

Czy chciałbyś, aby Vojens ponownie organizowało turniej SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL