Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz GollobWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Tomasz Gollob: Jestem wzruszony wsparciem kibiców. Wiem, że czeka mnie długa droga

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
We wtorek Tomasz Gollob w pierwszym oświadczeniu po wypadku na motocrossie podziękował kibicom za wszystkie listy i pomoc. - Robię wszystko, by wyjść z całej sytuacji obronną ręką - podkreślił mistrz świata z 2010 roku.

Jak informowaliśmy, Tomasz Gollob nadal nie ma czucia w nogach. Poprawia się jednak jego stan psychiczny. Żużlowiec, zdaniem lekarzy, jest w dobrym nastroju. Duża w tym zasługa rodziny oraz kibiców - To daje mi siłę. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc i każde dobre słowo. To wiele dla mnie znaczy. Jestem tym wzruszony i bardzo serdecznie dziękuję - przekazał Gollob.

46-latek zaznacza, że będzie walczył o powrót do pełnej sprawności. - Robię wszystko, żeby zmierzyć się z tą sytuacją i wyjść z tej walki obronną ręką. Wsparcie kibiców daje mi siłę. Jestem sportowcem i nigdy się nie poddaję, wiem jednak, że czeka mnie długa droga. Leczenie i proces rehabilitacji nie będą proste, ale długie i żmudne. Musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość. Trzymajcie kciuki - podkreślił Gollob w oświadczeniu dla fanów.

Szczególne podziękowania zawodnik skierował do swojego wieloletniego przyjaciela, doktora Cezarego Rybackiego. - Jego wsparcie jest nieocenione - zaznaczył żużlowiec. Podkreślił również, że jest niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy zaangażowali się w udzielenie mu błyskawicznej pomocy po wypadku. Podziękował Ministerstwu Obrony Narodowej, 10. Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu z Polikliniką w Bydgoszczy, a szczególnie prof. Markowi Haratowi, dr. n. med. Robertowi Włodarskiemu, pielęgniarkom, rehabilitantom oraz personelowi pomocniczemu.

Przypomnijmy, że 23 kwietnia Tomasz Gollob podczas treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie uległ poważnemu wypadkowi. W jego wyniku doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym. Ponadto doszło do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Żużlowiec przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Tydzień temu został z niej wybudzony.

Dopiero za kilka tygodni lekarze będą mogli powiedzieć, jakie są rokowania w sprawie powrotu czucia u mistrza świata z 2010 roku. Na chwilę obecną zawodnik cały czas ma szok rdzeniowy. Badania wykonane, gdy szok minie, rozjaśnią sytuację w sprawie zdrowia Golloba.

ZOBACZ WIDEO "Panie Tomku kochany, my o panu pamiętamy". Dzieci składają życzenia Tomaszowi GollobowiPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • UnDeRgRoUnD CB Zgłoś
  Tomku,wsparcie kibiców było,jest i będzie! staniesz na nogi i nie raz złożysz się do wirażu!Jestem tego pewien! Bydgoszcz wspiera i szanuje.#Mistrz Jest Jeden.Tomek jesteśmy z
  Czytaj całość
  Tobą!Przepustnica do oporu!
  • darek62 Zgłoś
   Kochany mój idolu. Zacząłem chodzić na żużel dokładnie w kwietniu 1971roku mecz Polska WLK Brytania w Bydgoszczy.Gwiazdą klubu był niechciany w Rybniku H.Gluecklich. Myślałem że w
   Czytaj całość
   Bydgoszczy nie będzie już takiegozawodnika ale się myliłem.Ale właśnie 11.04.71r urodził się fenomen tego sportu . Pamiętam pierwsze zawody w 1988 r MDMP . W składzie Polonii pojawiły się nazwiska T.Gollob i J.Gollob . Wszyscy się zastanawiali kim Oni są . Tomek zdobył wtedy 10pkt i wszyscy byli pod wrażeniem jego jazdy. Jacek jechał również ofensywnie ale mniej skutecznie. Po obiecującym debiucie w lidze w następnym roku 1989 bracia przeszli do GKS Wybrzeże mimo że Polonia była również milicyjnym klubem.Całe szczęście w roku 1990 rodzina wróciła do Bydgoszczy. Piękna lata i sukcesy niestety skończyły się oczywiście z pobudek politycznych i ikona tego sportu musiała odejść ze swojego miasta.Tomku byłem na wszystkich Grand Prix które odbyły się w Polsce łącznie z pożegnaniem w Warszwie oraz na niktórych turniejach zagranicznych.Wczoraj dowiedziałem się na meczu Polonii że możesz zostać prezesem Polonii.Byłby to kolejny sukces Twojego wspaniałego Taty że ma komu zaufać. Trener Jacek .Prezes Tomek i czuwający PAPA.Mam nadzieję że przy takim trio zobaczę w Bydgoszczy Ekstraligę
   • Dobrze, że Tomek w tej dramatycznej sytuacji wierzy, że wyjdzie z tego ciężkiego wypadku.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL