Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Bartosz Przybylak

Polska - Australia: Czas na kolejny sprawdzian. Reprezentacja w odmienionym składzie

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
W środę o godzinie 16:00 reprezentacja Polski zmierzy się w Krakowie z Australią. To drugi mecz Biało-Czerwonych sezonie 2017. W porównaniu do pierwszego nastąpiło jednak sporo zmian.

Na początku kwietnia Biało-Czerwoni wygrali w Zielonej Górze z ekipą Reszty Świata 46:44, a losy tego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim biegu. Liderem zespołu prowadzonego przez Marka Cieślaka był Piotr Pawlicki - autor 12 punktów z bonusem. Przed Polakami kolejny sprawdzian w ramach przygotowań do obrony tytułu Drużynowego Pucharu Świata. 

W porównaniu do spotkania w Zielonej Górze, reprezentacja Polski wystąpi w odmienionym składzie. 3 maja, w Krakowie, na torze rywalizować będą: Maksym Drabik, Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Przemysław Pawlicki  i Bartosz Zmarzlik. Tylko ten ostatni rywalizował na początku kwietnia z Resztą Świata (9 punktów i bonus).

- Kadra Polski jest dość szeroka, a więc jest kogo sprawdzać. Drużyna Australii jest bardzo mocna, a tor w Krakowie niełatwy do rozgryzienia. To najlepszy moment, aby przetestować zarówno siebie, jak i rywala. Każdy z nas chce zaprezentować się z najlepszej strony, żeby być branym pod uwagę przy ustalaniu składu drużyny na Drużynowy Puchar Świata - mówił na konferencji prasowej Kołodziej.

Na torze przy ulicy Odmogile szykują się wielkie emocje, bo Australijczycy stawią się w najsilniejszym zestawieniu - na czele z Jasonem Doylem i Chrisem Holderem. W niedzielę pogoda pokrzyżowała plany w Krakowie, bo ze względu na opady mecz ligowy został odwołany, ale tym razem aura nie powinna stanąć na przeszkodzie. 

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Dla kadry Marka Cieślaka będzie to przedostatni test przed finałem DPŚ w Lesznie (7 lipca). Warto przypomnieć, że obie reprezentacje po raz ostatni rywalizowały ze sobą trzy lata temu. 1 maja 2014 roku Polacy pokonali Australię 54:39 - Jarosław Hampel zdobył 12 punktów, a Janusz Kołodziej 10+1.

WP SportoweFakty przeprowadzają relację LIVE z tych zawodów.

Australia:
1. Jason Doyle
2. Nick Morris
3. Max Fricke
4. Chris Holder
5. Troy Batchelor
6. Sam Masters

Polska:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Maksym Drabik
11. Jarosław Hampel
12. Maciej Janowski
13. Janusz Kołodziej
14. Przemysław Pawlicki

Początek meczu: 16:00
Sędzia: Wojciech Grodzki

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Kto zwycięży w tym meczu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL