Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion w Częstochowie WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: stadion w Częstochowie

Niska frekwencja na Włókniarzu. Księgowa na razie nie załamuje rąk

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Po meczu Włókniarza z ROW-me (48:42) miejscowi działacze mogli być zadowoleni z wyniku i widowiska, jakie zrobiły oba zespoły. Powodem do smutku i głębszej refleksji mogła być frekwencja, bo jednak stadion świecił pustkami.

Wiadomo, że wpływy z biletów są znaczącą pozycją w budżecie Włókniarza Vitroszlif CrossFitu. Po pierwszym meczu częstochowski klub jest na minusie, choć prezes Michał Świącik zapewnia, że nie jest on zbyt wielki i straty będzie można szybko odrobić.

- Przed sezonem byliśmy bardzo ostrożni i założyliśmy średnią osiem tysięcy widzów na mecz - mówi nam Świącik. - Po takim widowisko, jakim było spotkanie z Rybnikiem możemy liczyć na to, że następne mecze na naszym stadionie przyciągną większą liczbę widzów.

- Szczerze, to i tak byliśmy zaskoczeni tym, że na inaugurację przyszło siedem tysięcy - przyznaje prezes Włókniarza. - Majówka, nieciekawa pogoda i transmisja telewizyjna, te czynniki z pewnością nie były dla frekwencji sprzyjające. Proszę zauważyć, że loża VIP, która została w całości wyprzedana, była w dużej mierze pusta. Ludzie kupili karnety, ale nie przyszli. Wiele osób dzwoniło w dniu zawodów i mówiło, że oni jednak zostaną w domu, bo bali się, że mecz zostanie odwołany.

Pewne jest, że na razie księgowa w Częstochowie nie załamuje rąk, bo między 8000 a 7100 (oficjalna frekwencja na spotkaniu z ROW-em Rybnik) nie ma wielkiej różnicy. Można też założyć, że o ile Włókniarz będzie dalej serwował takie widowiska to średnia za chwilę mocno podskoczy. Dodajmy tylko, że stadion SGP Arena Częstochowa może pomieścić do 17000 widzów.


ZOBACZ WIDEO Primera Division: olbrzymie emocje w meczu Realu Madryt! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Włókniarz będzie miał w tym sezonie średnią frekwencję na poziomie 8000 widzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Tym przypadku sie dziwię Kluby mają potencjał zawodniczy prawie identyczny. Widownia fani powinni być .Jak przyjdzie jazda z Lesznem,Gorzowem, Falubazem Wrocławiem to już nikt nie
  Czytaj całość
  przyjdzie.Niedobrze.
  • Zawsze My Zgłoś
   lepiej jak pustki są za to wszyscy obecni kupili bilety...w poprzednich sezonach ten stadion pękał w szwach, a kasy z biletów nie było...PS. pierwszy mecz i już minus...do tego wyjazdy
   Czytaj całość
   na duży minus...na ile styknie kasy z miasta?...trzeba wykarmić te rzesze znajomków i rodziny przytulonych do świeżego źródełka...
   • evela Zgłoś
    po dwóch porażkach u siebie przyjdzie co najwyżej 3000 kibiców i znowu długi i znowu spadek
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL