Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Jędrzejak WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Tomasz Jędrzejak

Dlaczego Dobrucki dał drugą szansę Jędrzejakowi? Co dalej z Woźniakiem?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Tomasz Jędrzejak zdobył na inaugurację 4 punkty w meczu Betardu Sparty z Get Well (51:39). Jednak trener Rafał Dobrucki nie odsunął go od składu, choć w odwodzie ma młodego i perspektywicznego Szymona Woźniaka. Dlaczego?

Jacek Gajewski, menedżer Get Well Toruń, po pierwszym meczu ligowym zrobił małą rewolucję w składzie. Wymienił jedno ogniwo, a potem dokonał kolejnej zmiany już w awizowanym zestawieniu. Inną drogą idzie Rafał Dobrucki, trener Betardu Sparty Wrocław.

Tomasz Jędrzejak, choć słabo wypadł na inaugurację z Get Well, znalazł się w składzie na spotkanie z Fogo Unią Leszno. I wiele wskazuje na to, że pojedzie w tym meczu. Trener Dobrucki zostawia decyzję bez komentarza, ale we wrocławskim klubie mówi się, że szkoleniowiec chce zapewnić swoim zawodnikom odpowiedni komfort i nie zamierza wprowadzać stanu permanentnej rywalizacji o miejsce w składzie. Uważa, że jazda z nożem na gardle może wyłącznie zaszkodzić zawodnikom. Podejście wydaje się logiczne, gdyż eksperci niedawno krytykowali Gajewskiego za to, że za bardzo rotuje składem. Tłumaczyli, że to nie pomaga i nie buduje atmosfery.

Jak duży kredyt zaufania ma Jędrzejak? Co będzie, jeśli z Fogo Unią znowu nie pojedzie? Odpowiedź na te pytania jest o tyle zasadna, że w odwodzie jest Szymon Woźniak. Wrocławscy działacze traktują go jak inwestycję w przyszłość. Na pewno nie chcą, żeby się marnował oglądając mecze z trybun. Przed sezonem nikt w klubie nie mówił o Woźniaku, jako zawodniku walczącym o skład. Decyzje personalne są jednak w gestii trenera, więc nikt nie będzie mu narzucał konkretnych rozwiązań. Inna sprawa, że jak tak dalej pójdzie, to być może Betard Sparta powinna rozważyć wypożyczenie Woźniaka. Chętni się znajdą. W kolejce mógłby się ustawić chociażby Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Czy Jędrzejak powinien stracić miejsce w składzie po meczu z Get Well?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • V Zgłoś
  Uwaga Panie Redaktorze - odpowiadam na pierwsze pytanie: Bo nie dał jej Woźniakowi.
  • Lipowy Batonik Zgłoś
   Ogór nie błysnął ale przecież odjechał dopiero jeden mecz i już miałby zostać skreślony ? Najwyraźniej Woźniak nie prezentuje się jakoś super , żeby Dobrucki mógł go
   Czytaj całość
   wystawić.W końcu Dobrucki jest najbliżej zawodników i widzi na bieżąco co i jak.Jeśli teraz Jędrzejak czy Andrzej pojadą słabo to wtedy już może myśleć o rotacji ale po jednym meczu to lekka przesada.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Przeciwnik był wymagający Tomek jest zawodnikiem starszym z większym doświadczeniem,Wożniak jest zawodnikiem młody czy perspektywicznym zobaczymy . Szymon może nawet w tych układach
    Czytaj całość
    jakie wytworzyły się na meczu Wrocławiu może by nie zdobył ani jednego oczka,co wtedy .Tak to jest chodź 4 .
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL