Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka

Zatrzymano szefa leszczyńskich kibiców. Policja prowadzi postępowanie

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Po piątkowym meczu na Stadionie Alfreda Smoczyka zatrzymano prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Unia Leszno. Obecnie dochodzenie w sprawie zamieszek na obiekcie prowadzi policja.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
Klub z Leszna ma problem z kibicami z sektora fan. Przypomnijmy, że w czasie meczu Fogo Unii z Betardem Spartą (44:46) doszło do kilku incydentów. Kibice z tego sektora rozpalili przed meczem flary dymne. Pod koniec zawodów starli się natomiast ze stadionową ochroną. Po tym, jak użyto w ich kierunku gazu łzawiącego, zaczęli obrzucać umundurowanych przedmiotami.

Po meczu zatrzymany został jeden z prowodyrów. Okazał się nim prezes Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Unia Leszno. Sami ultrasi nie chcą zabierać na razie komentarza w tej sprawie. Wydali jedynie lakoniczne oświadczenie.

"W związku z wydarzeniami na Sektorze Fan podczas meczu pomiędzy Unią Leszno a Spartą Wrocław, kiedy to zatrzymany został przez ochronę Prezes naszego Stowarzyszenia, prosimy wstrzymać się z jakimikolwiek komentarzami do momentu pojawienia się stosownego oświadczenia! UNIA TO MY!" - napisano w oświadczeniu.

Wydarzeń podczas meczu w Lesznie nie skomentowała na razie Fogo Unia. Sprawę wyjaśnia miejscowa policja, prowadząc dochodzenie. Podczas zawodów złamano bowiem ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: olbrzymie emocje w meczu Realu Madryt! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy sektor fan na stadionie w Lesznie powinien zostać zlikwidowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (30):

Wszystkie komentarze (30)

Komentarze (30)

×
    Wszystkie komentarze (30)
    PRZEJDŹ NA WP.PL