WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Piotr Protasiewicz w rozmowie z Krzysztofem Cegielskim

Torunianie mogą wygrać, ale jest jeden warunek. Typy Krzysztofa Cegielskiego

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
W niedzielę odbędą się mecze w ramach PGE Ekstraligi, Nice 1. Ligi Żużlowej oraz jedno spotkanie 2. Ligi Żużlowej. Wyniki wszystkich pojedynków wytypował Krzysztof Cegielski.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
PGE Ekstraliga

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa

Drużyna gospodarzy potrzebuje rehabilitacji po słabym spotkaniu w Lesznie. Muszą poprawić sobie humory. Są zdecydowanym faworytem. Oczywiście goście mają swoje indywidualności, które pokażą się z dobrej strony w kilku wyścigach, jednak nie wpłynie to bardzo mocno na końcowy rezultat. Typuję wynik: 52:38.

Betard Sparta Wrocław - Cash Broker Stal Gorzów

W tej chwili to najbardziej optymistycznie nastawione zespoły w lidze. Wrocławianie znają swój tor znakomicie i ich świetna dyspozycja może trwać do końca sezonu. Staje przed nimi jednak Cash Broker Stal, zespół chyba najtrudniejszy z możliwych. To będzie spory test dla Betard Sparty. Postawa juniorów powinna zadecydować o zwycięstwie gospodarzy. Mimo że młodzi gorzowianie prezentują się coraz lepiej, ale będą w cieniu Maksyma Drabika, który potrafi wygrywać wszędzie. Typuję wynik: 47:43.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

Tutaj również mogą zadecydować juniorzy. Ci toruńscy, zwłaszcza na własnym torze, mogą być lepsi, jednak para Smektała - Kubera prezentuje się znacznie lepiej. Wyścigi seniorów mogą się mocno przeplatać. Teoretycznie goście mają silniejszą drużynę i decydować będą szczegóły. Jeśli torunianom udało się doprowadzić do lepszego spasowania sprzętowego, mogą nawet wygrać cały mecz. Do tej pory było z tym różnie. Leszczynianie mają bardziej wyrównany skład, a niektórzy z nich mogą lepiej sobie radzić na wyjazdach niż na stadionie w Lesznie. Typuję wynik: 43:47.

Nice 1.LŻ

Stal Rzeszów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 

Rzeszowianie powoli rozkręcają się. Widać bardzo dużo pracy Janusza Stachyry, zwłaszcza z juniorami. Ta drużyna robi progres, ale zmierzy się z Wybrzeżem. Gdańszczanie na torze w Łodzi pokazali dużą jakość. O mały włos nie zwyciężyliby tam. Goście mają bardziej wyrównany skład i powinni zwyciężyć na wyjeździe. Typuję wynik: 42:48.

Polonia Bydgoszcz - Arge Speedway Wanda Kraków

Zapowiada się ciekawy i wyrównany mecz. Większe możliwości są po stronie drużyny z Krakowa, ale gospodarze mają świetnie opanowany własny tor. Zawodnicy doskonale odczytują ścieżki i umieją się zachować. Niewiadomą są Rosjanie, którzy przeplatają gorsze wyścigi gorszymi. Myślę jednak, że na tle nierównego, zwłaszcza na wyjazdach, zespołu z Małopolski, pokażą się lepiej. Typuję wynik: 47:43.

2. Liga Żużlowa

Stal-Met Kolejarz Opole - KSM Krosno

Obie drużyny mają swoje argumenty. W zespole gospodarzy zabraknie Kevina Woelberta, który pojedzie w przełożonych eliminacjach do GP w Lonigo. To duża strata. W zespole z Krosna pojawi się David Bellego w sobotę awansował do SEC Challenge. Ten zawodnik potrafi wygrywać z czołówką światową. Wyeliminował przecież Piotra Protasiewicza. Powinien być liderem KSM-u. Zapowiada się zacięte spotkanie w okolicach remisu. Typuję wynik: 46:44.

Czy zgadzasz się z typami Krzysztofa Cegielskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL