WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Marian Maślanka

Unia będzie chciała szybko odrobić straty. Typy Mariana Maślanki

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę rozegranych zostanie sześć spotkań we wszystkich klasach rozgrywkowych. Ich wyniki wytypował Marian Maślanka.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
PGE Ekstraliga

Betard Sparta Wrocław - Cash Broker Stal Gorzów

Jest to bardzo ciekawa konfrontacja. Myślę, że brak Vaclava Milika nie jest dla wrocławian osłabieniem. Inni żużlowcy startujący w ramach zastępstwa zawodnika z powodzeniem go zastąpią. Z kolei seniorzy Stali Gorzów są bardzo mocni i te zawody będą do samego końca niesamowicie wyrównane. Mamy minimalną przewagę wśród seniorów po stronie Stali, ale wśród juniorów zdecydowaną przewagę mają gospodarze. Typuję wynik: 47:43.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa

Falubaz ostatnio przegrał wysoko w Lesznie i to był duży wstrząs dla tej drużyny. Z kolei częstochowianie są podbudowani ostatnim zwycięstwem nad ROW-em Rybnik. Do formy wrócił Matej Zagar, a formę utrzymuje Leon Madsen. Jeżeli pozostali postarają się dorzucić kilka punkty, to Włókniarz może uniknąć pogromu. Typuję wynik: 53:37.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

To następny hitowy pojedynek i mam przy jego typowaniu różne myśli. Get Well Toruń będzie inną drużyną niż ta, która przegrała u siebie z gorzowianami. Z kolei leszczynianie będą szukać szybkiego odrobienia punktów po porażce z Betard Spartą. Typuję wynik: 45:45.

Nice 1.LŻ

Stal Rzeszów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańszczanie są niewątpliwym faworytem, ale rzeszowianie w ostatnich tygodniach się wzmocnili. Swoje jedzie Porsing, jest Lampart, a także Harris, który w Esbjergu pokazał się z dobrej strony. Przewiduję niespodziankę i minimalną wygraną gospodarzy. Typuję wynik: 46:44.

Polonia Bydgoszcz - Arge Speedway Wanda Kraków

To też będzie wyrównane spotkanie. Polonia potrafi się zmobilizować u siebie i pokazała to w meczu ze Stalą Rzeszów. Trudno powiedzieć, jak się spisze Mateusz Szczepaniak, który będzie po niesamowicie długiej podróży z Lamothe-Landerron. Tam pojechał znakomicie, ale myślę że zmęczenie da znać o sobie. To może przeważyć na tym, że minimalnie wygrają gospodarze. Typuję wynik: 47:43.

2. Liga Żużlowa

Stal-Met Kolejarz Opole - KSM Krosno

Zespół gospodarzy jest osłabiony, bo zabraknie Kevina Woelberta, a za niego ma pojechać Jesper Soegaard. Na pewno nie będzie on w stanie zastąpić Niemca. Z drugiej strony jest David Bellego, którego również czeka daleka droga z Francji. To może wpłynąć na jego dyspozycję. Krośnianie mocno zaryzykowali, bo mają w odwodzie utalentowanego Duńczyka - Andreasa Lyagera, który na krótkim opolskim torze mógłby przywieźć sporo punktów. Typuję wynik: 47:43.

Czy zgadzasz się z typami Mariana Maślanki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL