Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Chmiel WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Robert Chmiel

Pechowy weekend sędziego Tomasza Proszowskiego. W Rybniku nie zauważył lawety i kamery

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Tomasz Proszowski po nieudanej inauguracji odbił się dobrze prowadząc zawody GKM – Włókniarz. Miniony weekend nie był jednak dla niego udany. W meczu ROW-u z GKM dopatrzyliśmy się jednego błędu i uchybień organizacyjnych.

Tomasz Proszowski nie jest złym sędzią, ale w tym sezonie pracuje w kratkę. Inaugurację miał przeciętną, potem dostał od nas piątkę, ale w ostatniej kolejce PGE Ekstraligi znowu było tak sobie. Arbiter meczu ROW Rybnik - MRGARDEN GKM Grudziądz (57:33) nie pokazał żółtej kartki Grigorijowi Łagucie za ostry atak na brata Artioma Łagutę. Nie zauważył kilku kradzionych startów. Zaliczył też organizacyjne wpadki.

Dużym błędem było puszczanie kolejnych biegów, mimo iż na murawie stała ciężarowa laweta. Dopóki była ona na płycie boiska to żaden wyścig nie miał prawa się odbyć. Dało się też zauważyć człowieka z kamerą (bynajmniej nie było to kamera nSport+) w pasie bezpieczeństwa, co też jest uchybieniem.

Na plus zaliczamy panu sędziemu rozwiązanie sytuacji z upadkiem Krystiana Pieszczka w 1. biegu na wyjściu z łuku. Co prawda Pieszczek wykorzystał fakt, że rywal poszerzył tor jazdy i wykazał się sprytem, ale nie będziemy drobiazgowi. Generalnie trójka, bo jednak błędy z Łagutą i lawetą są dużego kalibru. Dodajmy, że arbitra czekają też kłopoty za mecz Nice 1.LŻ w Rzeszowie, ale to już temat na inne opowiadanie.

Postawa arbitrów w pozostałych meczach była już wzorowa. Ryszard Bryła dostaje od nas szóstkę za pracę w piątkowym spotkaniu Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław (44:46). Pojedynek został okrzyknięty meczem sezonu, sędzia dostroił się formą do zawodników. Bryle dodatkowo dajemy piątkę za niedzielne spotkanie Betard Sparta - Cash Broker Stal Gorzów (44:45). Niepotrzebnie zarządził powtórkę biegu 11. Andrzej Lebiediew sam się ukarał próbując ukraść start, a dostał kolejną szansę, ale to był jedyny błąd. Wykluczenie Taia Woffindena za podcięcie Bartosza Zmarzlika nie podlegało dyskusji.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że Paweł Słupski, arbiter spotkania Get Well Toruń - Fogo Unia (44:46), pracował naszym zdaniem na szóstkę. Starty prawidłowe, dobrze dopilnował wszystkich prac związanych z przygotowaniem toru po opadach.

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1Paweł Słupski16,00
2Ryszard Bryła35,00
3Wojciech Grodzki25,00
4Remigiusz Substyk24,00
5Tomasz Proszowski33,67


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Serie A: AS Roma wiceliderem, Edin Dzeko liderem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy forma arbitrów PGE Ekstraligi idzie w górę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

Wszystkie komentarze (24)

Komentarze (24)

×
    Wszystkie komentarze (24)
    PRZEJDŹ NA WP.PL