Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Runda IMŚJ 2016 w King's Lynn WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Runda IMŚJ 2016 w King's Lynn

Zmiana w kalendarzu IMŚJ. Jedna z rund finałowych odbędzie się w Polsce!

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Zgodnie ze zaktualizowanym kalendarzem Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, pierwsza runda finałowa zostanie rozegrana w Polsce. 23 lipca najlepsi młodzieżowcy świata przyjadą do Poznania.

Według pierwotnych założeń pierwsza runda finałowa Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów miała odbyć się w Swindon. Zawody jednak nie mogły dojść tam do skutku ze względu na niespełnianie odpowiednich wymogów FIM.

- Podejmowaliśmy próby zmiany lokalizacji pierwszej rundy IMŚJ w obrębie Wielkiej Brytanii, jednak nie zakończyły się one powodzeniem - tłumaczy Karol Lejman z One Sport, promotora rozgrywek. W związku z tym naturalnym kierunkiem poszukiwań wydała się Polska.

Lejman chwali Poznań i uważa, że to dobre miejsce na żużel na najwyższym poziomie. - Stadion jest przystosowany i spełnia wszelkie wymagania. Pamiętajmy, że w ubiegłym roku były na nim rozgrywane spotkania PGE Ekstraligi. Ten wybór nie powinien dziwić. Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie i 23 lipca juniorzy przyjadą do stolicy Wielkopolski - powiedział przedstawiciel One Sport.

Szczegółowe informacje zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej, która odbędzie się 21 maja, tuż po rundach kwalifikacyjnych. Organizatorzy mają ogłosić na niej również nazwiska zawodników z dzikimi kartami.

Kalendarz IMŚJ:

19 maja, 1. runda kwalifikacyjna, Pardubice (Czechy)
20 maja, 2. runda kwalifikacyjna, Terenzano (Włochy)
20 maja, 3. runda kwalifikacyjna, Eskilstuna (Szwecja)
23 lipca, 1. finał, Poznań (Polska)
8 września, 2. finał, Guestrow (Niemcy)
29 września, 3. finał, Pardubice (Czechy)

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

Czy Poznań to dobre miejsce na rozegranie I rundy IMŚJ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Fani Poznania zobaczą zawody w światowym wydaniu.
  • P0ZNANIAK Zgłoś
   Muszę przyznać, że jestem w szoku jak się dowiedziałem, że w Poznaniu będą IMŚJ. To u nas największa impreza od czasu reaktywacji żużla w 2006 roku ! Jeszcze niedawno sobie
   Czytaj całość
   myślałem, że fajnie by było, gdyby zorganizowano u nas jakiś mecz towarzyski typu np. Polska - Reszta Świata z udziałem czołowych zawodników całego świata a tu czytam, że taka teraz niespodzianka nam się przytrafiła ;). Zobaczyć najlepszych juniorów świata w walce na naszym torze to będzie niesamowite przeżycie ! Super ! Panie Lejman oczywiście, że nasz stadion spełnia wszystkie wymagania i jest przystosowany do rozgrywania takich imprez. Z infrastrukturą też jest bardzo dobrze. Co prawda nie mamy oświetlenia, ale latem jest długi dzień i zawody można rozpocząć o wcześniejszej godzinie, aby przed zmrokiem je zakończyć. Bardzo się cieszę, że któryś z organizatorów tego typu imprez nas dostrzegł i dał na szansę. Pod względem frekwencji na pewno kibice w Poznaniu nie zawiodą, o ile bilety będą w przystępnych cenach ;).
   • Wielka Sparta Zgłoś
    szkoda że Wrocław nie dostał......
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL