Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris Harris, Dawid Lampart WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Chris Harris, Dawid Lampart

Będzie postępowanie w sprawie meczu w Rzeszowie!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Niedzielne spotkanie Nice 1.LŻ pomiędzy Stalą Rzeszów a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk nie doszło do skutku. Odwołanie meczu wzbudziło sporo kontrowersji. Wszystkie okoliczności zamierza wyjaśnić Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Tor, na którym miały w niedzielę rywalizować obie drużyny, był wymagający. Zawodnicy jednego i drugiego zespołu twierdzili, że nie nadaje się do jazdy. Sędzia Tomasz Proszowski zarządził jednak dodatkowe prace nad nawierzchnią i postanowił, że mecz się rozpocznie. Wydawało się, że arbiter za chwilę włączy zielone światło, zwłaszcza że doszło nawet do losowania zestawu startowego. Jednak żużlowcy twardo bronili swojego stanowiska i mówili, że ścigać się nie będą. Wtedy sędzia dość nieoczekiwanie zmienił swoją decyzję i odwołał spotkanie. Dla wielu kibiców zgromadzonych na stadionie i przed telewizorami było to kompletnie niezrozumiałe.

Jak udało nam się ustalić, duże wątpliwości ma również Główna Komisja Sportu Żużlowego, która na wniosek przewodniczącego Piotra Szymańskiego postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające. Centrala zamierza zbadać wszystkie okoliczności niedzielnych wydarzeń.

Z naszych informacji wynika, że władze polskiego żużla bardzo dokładnie przyjrzą się nie tylko pracy sędziego i osób funkcyjnych. GKSŻ zamierza również pochylić się nad postawą zawodników, którzy wywierali presję na arbitrze i przedstawicieli obu drużyn. Już teraz można powiedzieć, że sprawa na pewno nie zostanie zamieciona pod dywan. W świat poszły obrazki, które nie pomagają w budowaniu pozytywnego wizerunku polskiego żużla.

ZOBACZ WIDEO "Tomek jest dobrem narodowym. Jest współczesnym gladiatorem"

Czy postępowanie wyjaśniające po meczu w Rzeszowie jest konieczne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (50):

 • GD Zgłoś
  U zwąchali kasę !! . Brawo będzie kogo kroić obyście nie zabrali ostatniej kasy w Rzeszowie .Panowie z GKSŻ nikt tak nie psuje wizerunku tej dyscypliny jak ....... .Tu podam kilka
  Czytaj całość
  przykladów :1. Regulaminy co roku zmieniane nie spójne w różnych ligach .2. Kary za byle co np. komentowanie decyzji arbitra przez zawodnika3. Fikcyjność licencji nadzorowanych brak kontroli4. Pozwalanie na wałki z podmiotowościa klubów i co za tym idzie uciekanie od zadłuzenia mam dalej wymieniać ?????Jak w Rzeszowie nie chcieli narażać kości bo tor im się nie podobał to wizerunek dyscypliny traci ???CHCIAŁBYM ZAPYTAC CZY "ZA" PRZYGOTOWANIE TORU W UBIEGŁYM ROKU NA STADIONIE NARODOWYM DO GP I ODMOWĄ ZAWODNIKÓW JAZDY TEŻ NARAZILI WIZERUNEK TEJ DYSCYPLINY ?????
  • krakowska49 Zgłoś
   O czym tu takie dyskusje? tor był niebezpieczny więc został odwołany i tyle.Zostanie ustalony nowy termin i tyle w temacie.Obecny sezon tak się zaczyna tylko dobrze że bez
   Czytaj całość
   poważniejszejszych kontuzji.
   • Bodzio-UT Zgłoś
    Moim zdanie wszystkie strony po trosze są winne:- sędzia: pozwolił sobie wejść zawodnikom i działaczom na głowę,- Gdańsk: mógł nie przejechać i dogadać się z Rzeszowem na inny
    Czytaj całość
    termin - a tylko wyszedł wielki płacz gdy zobaczyli tą plastelinę na torze (wiadomo że preferują beton)- I największy winowajca - Rzeszów w osobie trenera J. Stachyry. Znając preferencje Pana Janusza wszyscy wiedzą że nie umie inaczej wygrywać meczów jak tylko kombinacjami z torem w jego mniemaniu selektywnym lub wymagającym, prawdopodobnie przedobrzył i skończyło się to wielką aferą jak wszyscy widzieliśmy w TV. Prawdopodobnie Rzeszów ma w tym cel aby jak najmniej odjechać meczów przed dojściem do składu juniorów młodego Lamparta.
    Wszystkie komentarze (50)

    Komentarze (50)

    ×
     Wszystkie komentarze (50)
     PRZEJDŹ NA WP.PL