Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyto WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Żyto

Zmiany w Kolejarzu Opole. Jest nowy menedżer

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po przegranej ze Speed-Car Motorem Lublin (40:49) w Stal-Met Kolejarzu Opole doszło do zmiany na stanowisku menedżera. Decyzją zarządu Adama Giernalczyka zastąpił Piotr Żyto.

Dla Stal-Met Kolejarza Opole była to trzecia w tym sezonie porażka. Zespół ze stolicy Opolszczyzny na początku sezonu spisuje się poniżej oczekiwań, a w ligowej tabeli sklasyfikowany jest na przedostatnim miejscu. To sprawiło, że zarząd opolskiego klubu zdecydował się na zmiany.

- Po meczu odbyło się spotkanie z zawodnikami, po którym zwołaliśmy posiedzenie zarządu. Wspólnie zadecydowaliśmy o odsunięciu Adama Giernalczyka od funkcji menadżera drużyny. Jego polityka prowadzenia zespołu w bieżącym sezonie nie sprawdziła się, a nasza drużyna przegrała już trzy mecze - powiedział prezes Kolejarza, Grzegorz Sawicki.

Nowym menedżerem został Piotr Żyto. - Będzie współpracował z trenerem Wojciechem Załuskim i Markiem Mrozem. Otwieramy więc nowy rozdział. Liczymy, że w kolejnym meczu w Poznaniu Stal-Met Kolejarz zaprezentuje się lepiej niż dotychczas - dodał Sawicki.

Mecz Stal-Met Kolejarza w Poznaniu odbędzie się 20 maja.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powódTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy zmiana na stanowisku menedżera w Stal-Met Kolejarzu Opole to słuszna decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Allternatore Zgłoś
  Sezon jest już przegrany, została już tylko walka o zachowanie twarzy , choć uważam że sobotni mecz z Poznaniem zostanie również przegrany. Gdyby w klubie była choć jedna osoba
  Czytaj całość
  potrafiąca na trzeźwo analizować sytuację i działać racjonalnie to moim zdaniem mielibyśmy 4 pkt za mecze u siebie z Krosnem i Lublinem. Na oba domowe spotkania zostały podjęte moim zdaniem złe decyzje kadrowe odnośnie polskich seniorów. Po porażce w Gnieźnie, skład na Krosno u siebie powinien był zostać bez zmian. Menadżer zespołu opolskiego powinien wiedzieć, że do czasu uprawnienia do jazdy Krzywosza ( który moim zdaniem w jakiś znaczący sposób nie zmieni siły rażenia formacji juniorskiej) musi liczyć na 5 seniorów, którzy muszą w tej sytuacji uzbierać co najmniej 45 pkt jeżeli chcemy wygrać mecz. Gdyby pod 10 z Krosnem był M. Rempała mecz byłby moim zdaniem wygrany. Przegraliśmy mecz którego myśląc w tym sezonie o zrobieniu jakiegokolwiek wyniku NIE WOLNO było przegrać. A przed meczem z Lublinem u siebie zaczyna się cyrk na kółkach. Zaczyna się od awizowanego składu. Wiadomo, że po porażce z Krosnem marginesu na jakiekolwiek błędy (czytaj : zrealizowanie przedsezonowego celu - awans do finałowej czwórki ) już nie ma. A co mamy w awizowanym składzie pod 12 Chmiel (na co liczyli opolscy działacze ? przecież ten zawodnik nie był w stanie nawiązać walki z Czerniawskim w Gorzowie czy Gruchalskim w Częstochowie (o Karczmarzu czy Polisie nie wspominając, ostatni mecz Rybnika z Grudziądzem pomijam bo formacja juniorska Grudziądza będzie się bić z zielonogórską o miano najgorszej drużynowo juniorki Ekstraligi i co ten zawodnik miał stanowić w takiej formie zagrożenie dla takich zawodników jak Pedersen, Jeleniewski, Miesiąc czy nawet Kuciapa, wolne żarty.W kontekście upadku na treningu Olczaka i jego niezdolności do jazdy, wystawienie pod 11 Łopaczewskiego i to na dodatek ze słabym Chmielem w parze to już jawny sabotaż i prowokacja. Każdy bieg tej pary, to realna groźba porażki 1:5 w wyścigu bez udziału lubelskich młodzieżowców czy Oskara Bobera.
  • krynston Zgłoś
   Może wreszcie zadba o poważne potraktowanie prób toru i treningów przed meczem.
   • -K- Zgłoś
    NARESZCIE! :)
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL