Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Włókniarz - ROW Sebastian Ułamek w kasku czerwonym WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Włókniarz - ROW. Sebastian Ułamek w kasku czerwonym

PGE Ekstraliga do wzięcia. Ogłoszono konkurs ofert

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Ekstraliga Żużlowa ogłosiła konkurs ofert na prawa telewizyjne do PGE Ekstraligi od sezonu 2019. Ważną umowę do końca przyszłego sezonu ma nc+. Można się spodziewać bardzo ciekawej rywalizacji o żużlowy produkt premium.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Platforma nc+ ma prawa do pokazywania PGE Ekstraligi od sezonu 2013. Pierwsza umowa została podpisana na 3 lata, potem doszło do jej przedłużenia na trzy kolejne. Drugi kontrakt był niezwykle lukratywny, bo opiewał na około 25 milionów złotych.

Ogłoszony właśnie konkurs ofert na prawa telewizyjne od sezonu 2019 może mieć bardzo interesujący przebieg. Należy się spodziewać, że nc+ będzie chciała przedłużyć umowę, bo żużel jest jednym z okrętów flagowych stacji. Pytanie co zrobią Polsat i Eleven Sports Network, które w tym roku weszły na podwórko speedwaya. Polsat Sport  kupił prawa do Nice 1.LŻ, natomiast Eleven ma sublicencję na pierwszą ligę, a dodatkowo ma szwedzką Elitserien. Od czerwca ma też pokazywać angielską Premiership.

Władze Ekstraligi Żużlowej już mogą zacierać ręce, bo ostra rywalizacja o prawa przełoży się na wysokość kontraktu. W ciągu dwóch miesięcy powinniśmy wiedzieć, kto zgłosił się do konkursu.

ZOBACZ WIDEO Pogoda zrobiła rozgardiasz w żużlowym kalendarzu

Czy chciałbyś, żeby nSport+ nadal pokazywał mecze PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

 • TNT Zgłoś
  Mam już dość nc plus, mecze o 19, gdzie czas antenowy jest świetny dla nich, a kiepski dla kibiców. Mecze w niedziele powinny odbywać się najpóźniej o 17. Kiedyś nie było telewizji i
  Czytaj całość
  było normalnie. Człowiek mógł iść na mecz, normalnie dojechać do domu po nim. Wypić sobie jeszcze piwko i spokojnie do wyra bo rano do pracy. Ostatnio mecz w Torcu skończył się przed 23. Jak człowiek ma na 4-6 do pracy to jak ma normalnie iść na mecz? Nigdy więcej nc plus.
  • Robertocos Zgłoś
   Znając Polsat to w przypadku wygrania przetargu okaże się, że np. PO zobaczymy gdy wykupimy opcję PPV...
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Fan może chcieć choć co .Jak czytamy mamy teraz festiwal ofert do praw transmisji.Komu sprzedadzą komu nie to fan nie ma na to wpływu.
    Wszystkie komentarze (44)

    Komentarze (44)

    ×
     Wszystkie komentarze (44)
     PRZEJDŹ NA WP.PL