Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Paweł Przedpełski

Paweł Przedpełski potrzebuje mentora. Nie może spanikować

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Nie takiego rozpoczęcia wieku seniorskiego spodziewano się po Pawle Przedpełskim. Dawny lider formacji młodzieżowej Get Well Toruń jest cieniem zawodnika z poprzedniego sezonu. - Najważniejsze, by zachował spokój - radzą mu eksperci.

Paweł Przedpełski powrócił do składu torunian na ostatni ligowy mecz z Fogo Unią. Spisał się jednak zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zdołał wywalczyć dwa punkty i bonus, a na torze pokonał jedyne juniora rywali, Bartosza Smektałę. Drugi punkt zdobył na Piotrze Pawlickim, któremu zdefektował motocykl.

Jacek Krzyżaniak, który blisko współpracował z Przedpełskim, gdy był jeszcze trenerem torunian, uważa, że ten sezon nie jest jeszcze stracony. - Najgorsze, co można by zrobić, to zwątpić teraz w Pawła i zostawić go samego sobie. Niedawno się z nim widziałem. To o czym rozmawialiśmy zostanie między nami, ale mogę powiedzieć, że widać po nim determinację i dużą chęć poprawy. Nie mam wątpliwości, że jego obecne problemy są tylko przejściowe - podkreśla.

Sam Przedpełski powiedział w rozmowie z naszym portalem, że nie dopadła go klątwa wieku seniora. Zawodnik upatruje swoich problemów w sprzęcie, który odsyła do tunerów.

Silniki to jednak nie wszystko. Nie mniej ważne jest nastawienie psychiczne. Przy braku wyników zawodnicy dokonują często nerwowych ruchów. Kluczowe jest więc to, by Przedpełski miał u swego boku przynajmniej jedną osobę, która pozwoli mu zachować zimną głowę.

- Gdy nadarza się taka okazja, staram się udzielać Pawłowi wsparcia, ale on potrzebuje takich osób na co dzień, w swoim najbliższym otoczeniu. Można, a nawet trzeba, zwracać mu uwagę na to, co robi źle i co należy poprawić. Ważne, by on sam w siebie nie zwątpił, bo na kilku gorszych występach sezon się przecież nie kończy. Będąc na miejscu torunian, byłbym cierpliwy i dał mu kolejną szansę - kwituje Krzyżaniak.

ZOBACZ WIDEO MPPK jednak bez obcokrajowców?Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy probemy Przedpełskiego są tylko przejściowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

 • michalj Zgłoś
  Myślałem że jeżdżąc w drużynie z dwoma mistrzami świata będzie to duża pomoc dla Pawła i będą służyć mu dobrą! Pozostaje jednak praca z psychologiem no i czekanie na szanse
  Czytaj całość
  wejścia do składu. A może liga angielska? Zawsze jest to możliwość zdobywania doświadczenia i dodatkowa jazda w doborowym towarzystwie.
  • zeglarz Zgłoś
   Powinien jechać w każdym meczu, od początku. To nasz zawodnik. Na niego chodzę na mecze i jego chcę oglądać, nawet jak ma słabsze chwile. Walasek nie jest naszym wychowankiem - on
   Czytaj całość
   powinien grzać ławę i wskoczyć do składu tylko w przypadku kontuzji któregoś z naszych stałych jeźdźców.
   • KACPER.U.L Zgłoś
    Jeśli takowego potrzebuje to jedno nazwisko przychodzi mi na myśl.Nicki Pedersen:)Głowa do góry Paweł.Będzie lepiej.
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL