WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Hubert Czerniawski i Rafał Karczmarz

Stal na Fogo Unię z innym juniorem. Hubert Czerniawski zawieszony

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
15 maja w Świętochłowicach odbył się finał Brązowego Kasku. Kilka dni po nim Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała orzeczenie w sprawie jednego z zawodników. Za używanie niezgodnego z regulaminem motocykla zawieszony został Hubert Czerniawski.

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

19 maja po godzinie 15 do Cash Broker Stali Gorzów dotarła informacja odnośnie juniora tej drużyny. Na kontroli technicznej przed poniedziałkowym finałem Brązowego Kasku u Huberta Czerniawskiego dopatrzono się używania motocykla niezgodnego z regulaminem. Dokładnie chodziło o gaźnik o powiększonej średnicy, wynoszącej 34 mm.

Zawodnik ostatecznie pojechał w turnieju, zdobywając 6 punktów w trzech rozegranych seriach. Potem zawody przerwano z powodu opadów deszczu. Młodzieżowiec gorzowskiej drużyny wystąpił już na innym sprzęcie, ponieważ nieprawidłowy gaźnik został zatrzymany przez komisarza technicznego zawodów.

Główna Komisja Sportu Żużlowego wobec tej sytuacji orzekła o zawieszeniu Czerniawskiego do dnia ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy dyscyplinarnej. Swoją decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego członkowie GKSŻ tłumaczą dobrem sportu i ryzykiem stosowania przez zawodnika nieregulaminowego sprzętu w przyszłości.

Sytuację swojego podopiecznego wytłumaczył trener Piotr Paluch. - W drugim motocyklu zakwestionowano gaźnik Huberta Czerniawskiego. Zawodnik oczywiście nie był tego świadomy, nie wiedział, że gardziel gaźnika jest powiększona. Wszystko przez to, że gaźnik był uszkodzony i był polerowany, stąd ta różnica. Został jednak zabrany przed kontrolą techniczną i na nim nie jeździł. To był drugi gaźnik, którego nie używał także we wcześniejszych zawodach - powiedział szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody

To w oczywisty sposób wpływa na koncepcję Stanisława Chomskiego odnośnie składu na niedzielny mecz z Fogo Unią Leszno. W dotychczasowych spotkaniach PGE Ekstraligi Hubert Czerniawski był partnerem Rafała Karczmarza w formacji juniorskiej mistrzów Polski. Stal ma 24 godziny na odwołanie się od decyzji GKSŻ jednak wątpliwe jest, by sprawę doprowadzono do końca przed 21 maja, dlatego w gorzowskim zespole zadebiutuje ktoś z dwójki Kamil Nowacki - Alan Szczotka.

- Ostateczna decyzja zostanie podjęta we współpracy z trenerem Piotrem Paluchem po najbliższych treningach. Na tę chwilę bliżej składu jest Alan Szczotka - przyznał Chomski.


Kto powinien zastąpić Huberta Czerniawskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (338):

    Pokaż więcej komentarzy (335)