Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW Rybnik - Ekantor.pl Falubaz

ROW - Ekantor.pl Falubaz: zielonogórzanie chcą zmazać plamę

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Bardzo ważny mecz czeka ROW Rybnik w niedzielę. Drużyna z Górnego Śląska zmierzy się na swoim torze z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra w ramach 5. kolejki PGE Ekstraligi.

Zielonogórzanie będą chcieli zmazać plamę w Rybniku po swoim ostatnim spotkaniu, kiedy to Ekantor.pl Falubaz został rozgromiony przez Fogo Unię Leszno 26:64. Drużynę z województwa lubuskiego czeka jednak na Górnym Śląsku trudne zadanie, bowiem rybniczanie są zazwyczaj bardzo dobrze spasowani z własnym torem.

Goście z pewnością liczą na powtórkę z zeszłego roku, kiedy zdołali pokonać na wyjeździe ROW aż 54:36. Trzeba jednak przypomnieć, że "Rekiny" jechały wtedy bez Grigorija Łaguty a kontuzji w trakcie meczu doznał Rafał Szombierski. Zielonogórzan czeka więc w tym roku o wiele trudniejsze zadanie do zrealizowania na rybnickiej ziemi. 

Problemem dla Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra mógł być SEC Challenge w Gorican, który został zaplanowany na sobotni wieczór. W zawodach tych wystartować mają Piotr Protasiewicz i Andriej Karpow. Prognozy pogody dla chorwackiego miasta znacznie się jednak poprawiły i nie powinno być żadnych kłopotów z odjechaniem imprezy. Gdyby tak nie było, to sytuacja byłaby dla zielonogórzan bardzo problematyczna, bowiem Ekantor.pl Falubaz nie mógł zastrzec spotkania w Rybniku. Za Protasiewicza jednak stosowane mogłoby być zastępstwo zawodnika, zaś za Karpowa mógłby pojechać Jacob Thorssell

Zmartwienia takiego nie ma w ekipie ROWu Rybnik. Co prawda Kacper Woryna ma zaplanowane zawody w Terenzano na sobotę, lecz rybniczanie zastrzegli sobie prawo, że w razie przełożenia imprezy w włoskim mieście na niedzielę, mecz przeciwko zielonogórzanom zostanie odwołany. Nikogo nie może dziwić taki zabieg ze strony śląskiej ekipy. Tym bardziej, że junior ROWu jest kluczowym zawodnikiem swojej drużyny. 

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody

Rybniczanie w przeciwieństwie do swoich rywali przystępują do niedzielnego meczu w bardzo dobrych nastrojach. Wszystko za sprawą ostatniego spotkania, które to wysoko wygrali na swoim torze z MRGARDEN GKM Grudziądz. U gospodarzy doszło jednak do jednej roszady względem tego starcia. Do składu wskoczyć Rafał Szombierski, który zastąpił Damiana Balińskiego. 

Zmiana ta jest dość zaskakująca, bowiem na treningach przed spotkaniem z Ekantor.pl Falubazem Damian Baliński w większości gonitw wygrywał z Tobiaszem Musielakiem i Rafałem Szombierskim. Mimo to sztab szkoleniowy ROW-u postawił właśnie na tę dwójkę polskich seniorów. 

Trudno jednak powiedzieć na ten moment, czy odbędzie się niedzielny pojedynek w Rybniku. Wszystko za sprawą zawodów w Terenzano, gdzie deszcz może przeszkodzić w odjechaniu młodzieżowej imprezy. Przełożenie zmagań we Włoszech na niedzielę będzie oznaczać odwołanie meczu ROW - Ekantor.pl Falubaz.

Składy:

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
1. Patryk Dudek
2. Jarosław Hampel
3. Jason Doyle
4. Andriej Karpow
5. Piotr Protasiewicz
6. Alex Zgardziński

ROW Rybnik
9. Rafał Szombierski
10. Fredrik Lindgren
11. Max Fricke
12. Tobiasz Musielak
13. Grigorij Łaguta
14. Kacper Woryna

Początek meczu: godz. 19:00
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz: Krzysztof Okupski

Przewidywana prognoza pogody na niedzielę (za yr.no):
Temperatura: 18°C
Deszcz: 0 mm
Wiatr: 6 m/s

Ostatni mecz w Rybniku między tymi ekipami odbył się 17 lipca 2016 roku. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra pokonał wtedy ROW aż 54:36. Liderem wśród zespołu gości był Jason Doyle, który zdobył 14 punktów. Najlepszy w rybnickiej drużynie był z kolei Max Fricke (11 pkt).

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Ekantor.pl Falubaz wygra w Rybniku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL