WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Na zdjęciu: Stadion w Terenzano

Kapryśna pogoda we włoskim Terenzano. 2. RK do IMŚJ pod znakiem zapytania (aktualizacja)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W sobotę na torze we włoskim Terenzano ma odbyć się 2. Runda Kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Nie jest jednak pewne, czy turniej ten dojdzie do skutku. Wszystko przez kapryśną pogodę.

Od rana warunki atmosferyczne w Terenzano nie są sprzyjające. Nie brakuje opadów deszczu. Czasem pogoda ulega poprawie, jednak później znów się psuje. O godzinie 16:30, czyli na 2,5 godz. przed planowanym rozpoczęciem zawodów, w Terenzano dość mocno padało.

Niekorzystna aura sprawiła, że odwołana została sesja treningowa poprzedzająca 2. RK do IMŚJ. Organizatorzy nie załamują jednak rąk i wierzą, że turniej uda się rozegrać zgodnie z planem. Według prognoz, opady mają ustępować. O godzinie 18:30 zbierze się Jury FIM, które podejmie decyzję w sprawie juniorskich zmagań.

Przypomnijmy, że rezerwową datą dla turnieju w Terenzano jest niedziela. Jeżeli zawody we Włoszech zostałyby przełożone, to nie odbędą się mecze PGE Ekstraligi - pojedynek pomiędzy ROW-em Rybnik i Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra oraz starcie Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa z Get Well Toruń.

Aktualizacja (18:58):
W Terenzano w dalszym ciągu pada. Deszcz jest mniej intensywny niż wcześniej, ale nie ustępuje. Zawody są poważnie zagrożone. Nieoficjalnie mówi się, że drugie podejście do rozegrania 2. Rundy Kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów miałoby nastąpić w niedzielę o 15:30.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy zawody w Terenzano zostaną rozegrane zgodnie z planem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)