Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fogo Unia Leszno - Ekantorpl FalubazWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz

Falubaz - Sparta: Trener Rafał Dobrucki musi pilnować gospodarzy na kosmetyce toru (taktyka)

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
- Wynik spotkania w Zielonej Górze może zależeć od tego, jak będzie robiona kosmetyka toru - mówi nasz ekspert Wojciech Dankiewicz. - Jeśli goście dopilnują, żeby za każdym razem zebrano całą luźną nawierzchnię, to Falubaz może mieć kłopoty.

Wojciech Dankiewicz, specjalnie dla WP SportoweFakty, przeprowadził analizę taktyczną spotkania Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław.

Skład Ekantor.pl Falubazu: 9. Patryk Dudek, 10. Jarosław Hampel, 11. Jason Doyle, 12. Andriej Karpow, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Mateusz Burzyński, 15. Alex Zgardziński.

Skład Betardu Sparty: 1. Tai Woffinden, 2. Szymon Woźniak, 3. Maciej Janowski, 4. Tomasz Jędrzejak, 5. Andrzej Lebiediew, 6. Maksym Drabik, 7. Damian Dróżdż.

Dla mnie kluczową sprawą, gdy idzie o ten mecz, będzie postawa Protasiewicza - analizuje Dankiewicz. - On robi widowisko przy W69. Goście mogą go jednak wyłączyć, jak dopilnują kosmetyki toru. Piotr ma numer trzynaście, czyli dwa razy jedzie po równaniu. Jeśli trener Rafał Dobrucki sprawi, że przed tymi dwoma biegami cała luźna warstwa zostanie dokładnie zebrana, to Protasiewicz nie będzie miał lekko.

ZOBACZ WIDEO Marek Daćko najlepszym zawodnikiem sezonu. "Nie spocznę na laurach

Falubaz będzie miał oczywiście pokusę, żeby nie zebrać wszystkiego, bądź też udawać, że zbiera. To jest element taktyki. Rolą drużyny przeciwnej jest doprowadzić do tego, żeby wszystko odbyło się w zgodzie z regulaminem.

Swoją drogą, dla Protasiewicza lepszy byłby chyba taki numer, gdzie jechałby po równaniu najwyżej raz, albo wcale. Wydaje się jednak, że trener Marek Cieślak wybrał mniejsze zło. Prawda jest bowiem taka, że ciężko dobrać Piotrowi kogoś do jazdy parą.

Jak patrzę na rozkład jazdy piątkowego meczu w Zielonej Górze to zwracam uwagę na bieg 13., gdzie z jednej strony pojadą Dudek i Karpow, a z drugiej Jędrzejak i Lebiediew. Z wrocławskiej strony nie wygląda to dobrze, ale ten wyścig daje duże możliwości taktyczne. Można go nawet przegrać, po to, żeby w nominowanych zrobić podwójną taktyczną i puścić dwa razy Janowskiego z Woffindenem.

Warto zwrócić uwagę, że obaj trenerzy nie zrobili żadnych zmian po ostatniej kolejce. Założę się jednak, że jeśli Sparta będzie mogła skorzystać z Vaclava Milika, to wskoczy on do składu za najsłabsze ogniwo, czyli Jędrzejaka.

Trochę szkoda, że Milik w razie czego pojedzie pod czwórką. Piątka byłaby lepsza. Tyle tylko, że jak nie ma pewności, że Czech pojedzie, to nie było sensu ryzykować jego jazdy pod piątką.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy przypilnowanie tematu kosmetyki toru pozwoli Sparcie wygrać w Zielonej Górze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • eddy Zgłoś
  Z artykulu wynika niekwestinowana prawda , kto wiecej zgarnie "pod siebie" ten zgarnie 2 punkty ! Bedzie to mecz dwoch .."zgarniaczy" ! Dobrucki bedzie zgarnial , luzna nawierzchnie z toru
  Czytaj całość
  , a Cieslak , na tor ! Na koniec sobie po jednym ..wygarna , i bedzie ..remis !:))D.
  • vivi86 Zgłoś
   Pan Ostafiński już chyba nie wie o czym pisać, ale przecież musi wylewać nam swoje wypociny.Mam dobrą radę dla Pana Dariusz, niech zajmie się pisaniem o wyścigach ślimaków.W tej
   Czytaj całość
   dyscyplinie nie zabraknie czasu na myślenie. Pozdrawiam kibiców ze Sparty do jutra.
   • MaciekD1 Zgłoś
    Stek bzdur !52-38 na luziku.
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL