Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur MroczkaWP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Artur Mroczka

Unia Tarnów - Stal Rzeszów: Antyreklama żużla w Tarnowie (relacja)

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
W meczu 8. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej doszło do derbowego starcia pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów a Stalą Rzeszów. Gospodarze rozbili osłabionych gości 62:28. Najlepszy z tarnowian był Mikkel Michelsen, zdobywca 12 punktów.

Wiele osób obstawiało wysokie zwycięstwo miejscowych, a taki wynik stał się jeszcze bardziej realny, gdy okazało się, że w spotkaniu nie wystąpi Dimitri Berge. Francuz w tym czasie brał udział w zawodach towarzyskich. W drużynie rzeszowskiej doszło też do debiutu. Z powodu zobowiązań w lidze angielskiej do Tarnowa nie przyjechał Josh Grajczonek i w jego miejsce wystąpił Jake Allen. Przyjezdni pojechali więc w sześciu i to z trzema juniorami w składzie, gdyż Marcela Szymko zastąpił Patryk Wojdyło.

Grupa Azoty Unia Tarnów nie pozostawiała ekipie Stali Rzeszów. Przyjezdni potrafili wygrywać jedynie z juniorem gospodarzy. W większości wyścigów wszystko wyjaśniało się już po starcie, a na dystansie brakowało walki. Mijanki wynikały raczej z błędów. Kacper Konieczny stracił pozycję na rzecz Wiktora Lamparta właśnie po jednym z nich w drugim wyścigu.

Goście po raz pierwszy nie przegrali biegu w 9. odsłonie pojedynku, kiedy Konieczny dostał kolejną szansę, zmieniając Petera Ljunga. Młodzieżowiec Unii przegrał jednak walkę w pierwszym łuku i przyjechał ostatni. Najciekawiej było zaś w 10. wyścigu za sprawą Dawida Lamparta, który jechał przez chwilę drugi, ale szybszy był Artur Czaja. Rzeszowianin ze środka toru zjechał jednak do krawężnik i wyprzedził wychowanka Włókniarza Częstochowa. Z Arturem Mroczką ta sztuka już się nie udała.

Niebezpiecznie zrobiło się w 13. gonitwie, kiedy dość mocno w drugim łuku drugiego okrążenia wyhamował Patryk Rolnicki. Natychmiast pojawił się przy nim Dawid Lampart i nawet delikatnie uderzył w jego motocykl. Na szczęście nie doszło do upadku, a tarnowski junior obronił drugą pozycję.

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

W końcówce doszło jeszcze do sporej liczby zmian. W obu wyścigach nominowanych wystąpili Dawid Lampart i Jake Allen, którzy ostatecznie odrobili cztery punkty. Zawdzięczają to jednak temu, że w 15. gonitwie jechali przeciw juniorom, a groźny upadek zanotował Patryk Rolnicki, próbujący atakować Lamparta. Młodzieżowiec mocno uderzył w dmuchaną bandę i można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że uratowała mu ona kości, bo po chwili wstał o własnych siłach. Tym sposobem goście wygrali jedyny swój bieg.

Nie zmienia to jednak faktu, że rzeszowianie zafundowali tarnowskim kibicom i telewizyjnym widzom antyreklamę żużla. Jadący w szóstkę przyjezdni nie mieli żadnych szans z jadącą w pełnym składzie Unią. Gospodarze mieli tylko jeden słabszy punkt w postaci Kacpra Koniecznego, na którym punkty zdobywali goście. Z seniorów pojedyncze "oczka" zgubili Czaja, Ljung i Mroczka. Wynikało to choćby z niewielu możliwości walki na torze, który mocno się kurzył. Dopiero w drugiej części spotkania było nieco więcej ścigania.

Jaskółki zgarnęły więc pełną pulę pięciu punktów w dwumeczu ze Stalą. Kolejne mecze już za tydzień. Unia pojedzie do Piły, a rzeszowianie podejmą Orła Łódź.

Stal Rzeszów - 28:
1. Nicklas Porsing - 5 (1,1,1,2,-)
2. Patryk Wojdyło - 1 (0,0,0,1,-)
3. Dimitri Berge - 0 (-,-,-,-)
4. Jake Allen - 6+2 (1,2,1*,0,0,2*)
5. Dawid Lampart - 11 (1,1,2,1,3,3)
6. Wiktor Lampart - 5+1 (2,0,0,2,1*)
7. Mateusz Rząsa - 0 (0,0,0,0,0)

Grupa Azoty Unia Tarnów - 62:
9. Peter Ljung - 8+3 (2*,2*,-,3,1*)
10. Mikkel Michelsen - 12 (3,3,3,3,-)
11. Artur Czaja - 9+1 (2*,3,1,3)
12. Artur Mroczka - 10+1 (3,2*,3,-,2)
13. Kenneth Bjerre - 11+1 (3,3,3,2*,-)
14. Kacper Konieczny - 3 (1,1,0,0,1)
15. Patryk Rolnicki - 9+3 (3,2*,2*,2*,u)

Bieg po biegu:
1.
Michelsen, Ljung, Porsing, Wojdyło 5:1
2. Rolnicki, W. Lampart, Konieczny, Rząsa 4:2 (9:3)
3. Mroczka, Czaja, Allen, W. Lampart 5:1 (14:4)
4. Bjerre, Rolnicki, D. Lampart, Rząsa 5:1 (19:5)
5. Czaja, Mroczka, Porsing, Wojdyło 5:1 (24:6)
6. Bjerre, Allen, Konieczny, Rząsa 4:2 (28:8)
7. Michelsen, Ljung, D. Lampart, W. Lampart 5:1 (33:9)
8. Bjerre, Rolnicki, Porsing, Wojdyło 5:1 (38:10)
9. Michelsen, W. Lampart, Allen, Konieczny 3:3 (41:13)
10. Mroczka, D. Lampart, Czaja, Rząsa 4:2 (45:15)
11. Michelsen, Bjerre, Wojdyło, Rząsa 5:1 (50:16)
12. Czaja, Porsing, W. Lampart, Konieczny 3:3 (53:19)
13. Ljung, Rolnicki, D. Lampart, Allen 5:1 (58:20)
14. D. Lampart, Mroczka, Ljung, Allen 3:3 (61:23)
15. D. Lampart, Allen, Konieczny, Rolnicki (u/2) 1:5 (62:28)

Sędzia: Wojciech Grodzki
Komisarz toru: Jan Banasiak
Startowano według II zestawu startowego

Czy Stal Rzeszów podniesie się po takim pogromie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (38):

 • fan STALI Zgłoś
  Panie prezesie Łabudzki- Kolejny raz prosze o przedstawienie sytuacji jaka jest w klubie i jak wy jako zarząd macie plan działania i poprawy obecnej sytuacji
  • omen Zgłoś
   A ja mam tylko jedno pytanie do prezesa z Rzeszowa; Co miał Pan na myśli mówiąc ze Stal wygra w Tarnowie? Bo z tego co widać to chyba chodziło tylko o koszty za punkty! Czyżby pan
   Czytaj całość
   prezes spodziewał się ze na wyjeździe tyle zaoszczędzi na punktowce? Niestety ale widać ze Unia i Stal to jada jakby całkowicie w innych ligach. Ale najgorsze jest to ze chyba w Rzeszowie zaczyna się coś niedobrego dziać bo jak już nawet Lampart zaczyna słabo jechać Haris też dał se już siana i postawił na Anglie do tego nie dojeżdża jeden z liderów na mecz. Słabo to wygląda.
   • antonio banderas Zgłoś
    Jak jest problem w klubie , to tak to właśnie wygląda . Zawodnicy tez wiedzą co się dzieje . Tyle w temacie.
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL