Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wykroczenie sędziego w Grudziądzu. Telewizja nagrała, jak pali papierosa na torze (ranking)

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
W meczu 7. kolejki PGE Ekstraligi, MRGARDEN GKM Grudziądz przegrał z Get Well Toruń 33:45. Dużo pracy w niedzielne popołudnie miał sędzia Remigiusz Substyk. Być może to tłumaczy arbitra, który na chwilę stracił nad sobą kontrolę.

Remigiusz Substyk w niedzielę długo musiał nadzorować prace na torze, aby spotkanie MRGARDEN GKM Grudziądz - Get Well Toruń (33:45) doszło do skutku. Z tego zadania wywiązał się bez zarzutów. Sędzia zakończył pojedynek w Grudziądzu przed biegami nominowanymi. Arbiter zaraz po podjęciu tej decyzji opuścił wieżyczkę sędziowską i udał się do parku maszyn. W tym momencie chyba jednak zapomniał o całym bożym świecie i zwyczajnie zapalił sobie papierosa. Za to może ponieść konsekwencje.

Jak czytamy w Regulaminie Organizacyjnym Rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski, "zakazuje się sędziom zawodów i komisarzom toru palenia tytoniu podczas trwania meczu". Całe zajście było widoczne podczas transmisji spotkania w Grudziądzu. Wychwyciły to kamery nSport+. Obrazek poszedł więc w świat i każdy, kto uważnie oglądał mecz, widział, jak sędzia na torze puszcza dymka.

Nie można wykluczyć, że Substyk za swoje zachowanie poniesie konsekwencje. - Regulamin zabrania arbitrom palenia podczas zawodów - przyznaje Leszek Demski, szef sędziów w GKSŻ.

Substyk nie może tłumaczyć się nawet tym, że było po spotkaniu. Oficjalnie zakończenie zawodów następuje dopiero w momencie podpisania protokołu przez arbitra. W momencie, kiedy sędzia trzymał fajkę w ręce, najprawdopodobniej jeszcze do tego nie doszło.

Inna sprawa, że z papierosami na stadionach bywa różnie. Na niektórych obiektach jest całkowity zakaz palenia. W innych miastach często można spotkać wyznaczone specjalne strefy dla palaczy. W tym przypadku w ogóle nie dotyczy to arbitra, który podczas meczu żużlowego jest w pracy. On podlega regulaminowi, do którego powinien się stosować. W Grudziądzu Substyk tego nie zrobił. I mimo, iż zawody prowadził bezbłędnie, to za puszczenie dymka, dostaje od nas piątkę.

Ranking sędziów w PGE Ekstralidze

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1-2Artur Kuśmierz25,50
1-2Paweł Słupski25,50
3Ryszard Bryła45,00
4Krzysztof Meyze15,00
5-6Wojciech Grodzki44,50
5-6Remigiusz Substyk44,50
7Tomasz Proszowski33,67


SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Powrót żużla do stolicy? PZM gotów pomóc

Czy zachowanie Substyka wpływa na wizerunek PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (79):

Wszystkie komentarze (79)

Komentarze (79)

×
    Wszystkie komentarze (79)
    PRZEJDŹ NA WP.PL