Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stal Gorzów - Ekantorpl Falubaz Zielona GóraWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Stal Gorzów - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

Klubowe maskotki nie mają czego szukać w parku maszyn

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Stal Gorzów dostała tysiąc złotych za kary za to, że dwie klubowe maskotki, w trakcie meczu z Falubazem, przemknęły przez park maszyn. Działacze innych drużyn dają do zrozumienia, że Stal mogła uniknąć grzywny.

Cash Broker Stal Gorzów zapłaci karę za to, że Staluś i Nowuś, dwie klubowe maskotki, pojawiły się w parku maszyn w meczu z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra (45:45). Były tam już na poprzednim spotkaniu z Fogo Unią Leszno. Już wtedy Ekstraliga Żużlowa ostrzegała Stal, że łamie regulamin. Gorzowianie, mimo upomnienia, nie zrobili nic, by rozwiązać problem.

Zasadniczo w innych klubach dziwią się, że Stal ma taki kłopot z maskotkami. - Nasza dostaje koszyk z krówkami i idzie na trybuny, bo tam jest jej miejsce - słyszymy w Rybniku, a prezes Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa dodaje: - Nasz lew nie pałęta się po parku maszyn, bo maskotka nie jest dla żużlowców, ale dla kibiców - tłumaczy Michał Świącik.

Inna sprawa, że jak już Stal chce, żeby jej maskotki przechodziły przez park maszyn, to wystarczy napisać pismo z prośbą o zgodę do Ekstraligi Żużlowej. Tak robi każdorazowo Get Well, dlatego klubowa maskotka toruńskiego klubu może w przerwach między biegami wejść do parku maszyn, by stamtąd wyjechać na tor. Stal o taką zgodę nie poprosiła.

Oczywiście można narzekać, że regulaminy są naszpikowane różnymi obostrzeniami. W Ekstralidze Żużlowej tłumaczą nam jednak, że im mniej osób w parku maszyn, tym lepiej i bezpieczniej. Każdą dodatkową osobę można jednak zgłosić i nikt nie robi problemu. Idealnym przykładem wzorowej współpracy klubu z organem zarządzającym była oprawa zrobiona w Grudziądzu dla Tomasza Golloba. Działacze MRGARDEN GKM wysłali do Ekstraligi Żużlowej scenariusz akcji dla mistrza. Dostali nawet zgodę na to, żeby na chwilę opóźnić wyjazd traktora na tor.


ZOBACZ WIDEO Żużel był już na World Games

Czy Ekstraliga Żużlowa powinna traktować klubowe maskotki, jako osoby nieuprawnione w parku maszyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (40):

 • KarlisSG Zgłoś
  Lulu oczym jest ten artykul ... czy tu nie ma innych kwestii sporptowych do poruszania niz maskotki ... kogo to obchodzi ???!!!! Swoja droga tak zapetlamy sie w przepisach ze ja to juz boje
  Czytaj całość
  sie isc do toalety w czasie meczu no przeciez nie napisalem oficjalnego pisma do Ekstraligi Zuzlowej z prosba o mozliwosc zalatwienia porzeby natury fizjologicznej ... przeciez jaki wizerunek bedzie w tv - ze co ... kibic nagle wstaje i gdzies wychodzi ?? Znaczy sie ze co - najlepsza liga swiata a jemu sie nie podoba ??? .... paranaoja ... A Pan redaktor ma pisemne pozwolenie na pisanie tego typu artykulow ? W koncu to psucie wizerunku najlepsze ligi swiata ....
  • Lubię czysty sport. Zgłoś
   OK. Powiedzcie mi proszę kibice z Ekstraligi, czy odczuwacie mega ból tyłków z powodu zakazu wnoszenia materiałów pirotecznicznych na stadion? Bo ja nie widzę większego problemu w tym
   Czytaj całość
   ale chciałabym poznać może inne opinie. Może trochę zbaczam z tematu, ale mamy przecież regulaminowe ekscesy na tapecie więc może być. Pytam w kontekście ostatnio odwołanego meczu w Poznaniu gdzie kilkakrotnie napominano przyjezdną grupę wsparcia o nieodpalanie, ale nie docierało. Później były inne też kwasy których wcześniej nie było,( ale spuśćmy kurtynę milczenia na ochronę). Ale wróćmy do rac i peteard. Boli zakaz czy nie?
   • Wściekły Byk Zgłoś
    Porządek musi być, więc żadnych kabaretów w parkingu być nie może. Jak ktoś łamie regulamin surowa kara się należy.
    Wszystkie komentarze (40)

    Komentarze (40)

     Wszystkie komentarze (40)
     PRZEJDŹ NA WP.PL