Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Cegielski, Gabriel Waliszko WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Cegielski, Gabriel Waliszko

Jak spożytkować pieniądze z telewizji? Ciekawy plan Cegielskiego

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Suma nowego kontraktu telewizyjnego w PGE Ekstralidze opiewa na ponad 60 milionów złotych. Krzysztof Cegielski ma nadzieję, że kluby nie przeznaczą dodatkowych pieniędzy tylko na transfery. Ma pomysł, gdzie należałoby je wpompować.

Krzysztof Cegielski, szef stowarzyszenia Metanol, od lat zabiega o zwiększenie bezpieczeństwa na torach żużlowych. Z dużą satysfakcją odebrał to, że w końcu udało się wprowadzić bezpieczne bandy na prostych (amortyzują one siłę uderzenia). Jak jednak podkreśla, w temacie bezpieczeństwa nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa.

- Będę namawiać środowisko żużlowe, na czele z władzami i klubami, by wraz ze zwiększeniem poziomu finansowego, przeznaczyć większe kwoty na poprawę bezpieczeństwa. Byłoby dobrze, gdyby jakiś procent przychodów z telewizji został na ten cel spożytkowany - mówi Cegielski.

- Do zrobienia jest jeszcze wiele, począwszy od ulepszenia band, a skończywszy na wprowadzeniu innych udogodnień dla zawodników - dodaje.

Pieniądze na bezpieczeństwo to nie jedyny temat, jaki poruszy Cegielski. - Wiele mówi się o tym, byśmy chronili żużel przed deszczem, choćby za pomocą plandek. Myślę, że gdy zainwestujemy w ten cel część pieniędzy, nasze działania w tym temacie będą dużo bardziej efektywne. Warto też zainteresować się tematem, jakim są ubezpieczenia. Dzięki wcześniejszym działaniom stowarzyszenia Metanol udało się zwiększyć minimalne ubezpieczenie żużlowców o 100 procent. Uważam jednak, że w tym temacie jest jeszcze wiele do zrobienia. Zwłaszcza, jeśli chodzi o młodych zawodników. Ci nie mają często odpowiednich ubezpieczeń i są narażeni na ryzyko. Nadszedł czas, by odpowiednio o to zadbać - przekonuje.

Jak do propozycji Cegielskiego podejdzie żużlowa centrala, a także kluby? Nasz rozmówca jest optymistą. - Do 2019 roku, gdy zacznie obowiązywać nowa umowa telewizyjna i pojawią się dodatkowe finanse, jest jeszcze sporo czasu. Mamy więc szansę, by w najbliższym czasie debatować, co z tymi dodatkowymi pieniędzmi zrobić - kwituje Cegielski.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody. Możliwy deszcz w całej Polsce

Czy podoba ci się propozycja Cegielskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • --.night.-- Zgłoś
  Panie Cegileski a moze pan bys tak zawalczyc z briggsem o bandy zeby nie byl monopoluitsa.. bo po kazdym treingu jak mlodzi wala w bande to klubg ponosi koszty 10.000 zl minimum.. wiec tutaj
  Czytaj całość
  chlope dzialaj jak obmnizyc koszty tych band a nie naciagsz brigsowi nowych klientoe
  • --.night.-- Zgłoś
   cegla stworz gumowy motocykgumowy torgumowe bandyi bedzide git
   • Nevermore Zgłoś
    Dziwne są te ankiety hehe.Wszyscy piszą na NIE dla Cegły, a ankieta ponad 70% na TAK.Czyżby jakieś manipulacje xDTak jeszcze do Krzysia: Ty już może nie doradzaj, wystarczy
    Czytaj całość
    że mieszasz w głowie Jankowi i nic nie wiem na temat osiągnięć tego tworu, jakim jest Metanol.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL