WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Adam Ellis w rozmowie z Mariuszem Staszewskim

Ostrovia dostawała lanie, a trener nie robił zmian. Staszewski wyjaśnił swoje decyzje

Mateusz Domański
Mateusz Domański
TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski została rozgromiona przez GTM Start Gniezno w zaległym meczu V kolejki 2. Ligi Żużlowej (33:57). Kibice pokonanej drużyny zastanawiali się, dlaczego jej trener nie decydował się na ruchy taktyczne.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Przez cały mecz Mariusz Staszewski nie przeprowadził ani jednej rezerwy taktycznej. Po spotkaniu trener tłumaczył, że nie miało to większego sensu.

- Kogo miałem dać, jak wszyscy robili po 4 punkty? Miałem wstawić Sucheckiego po tym, jak przyjechał do mety na czwartej pozycji? - pytał szkoleniowiec TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski. - Wszyscy jechali na jednym poziomie. Żebym mógł puścić taktyczną, to ktoś musiałby chociaż wygrać wyścig. Wszyscy jechali równo. Można było rzucać lotkami i patrzeć, kto gdzieś coś pojedzie - zauważa.

Być może liderem TŻ Ostrovii byłby Sam Masters. Australijczyk był w awizowanym składzie gości na mecz w Gnieźnie, ale ostatecznie w nim nie pojechał. Zawodnikowi z Antypodów zepsuł się bus i nie zdążył na lot do Polski. - O absencji Mastersa dowiedzieliśmy się o 5:30 - zdradza Staszewski.

Wobec braku Mastersa, do Gniezna w trybie awaryjnym ściągany był Łukasz Sówka. - A co innego miałem zrobić? - pyta ponownie trener TŻ Ostrovii. Krajowy senior ostrowskiej drużyny pojechał słabo - zdobył tylko pięć punktów. Czy w związku z tym w zestawieniu biało-czerwonych na kolejny mecz znów znajdzie się Australijczyk? - Zobaczymy. Na razie nie mówię, kto będzie jechał. Przede mną długa noc. Jest wiele do przemyślenia - kończy szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody. Możliwy deszcz w całej Polsce

Czy Staszewski powinien był zdecydować się na rezerwy taktyczne w derbach Wielkopolski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL