Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Żużlowy GTM Startu Gniezno na prowadzeniuWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Żużlowy GTM Startu Gniezno na prowadzeniu.

Start - Ostrovia: Gospodarze rozstawiali bezbarwnych rywali po kątach (noty)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Oceniamy zawodników po meczu GTM Start Gniezno - TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski (57:33). Perfekcyjny występ zanotował Mirosław Jabłoński, który rządził i dzielił. Po stronie pokonanych nie wyróżnił się nikt.

Noty dla zawodników GTM Startu Gniezno:

Marcin Nowak 5. Ponownie pokazał klasę, utwierdzając się na fotelu lidera klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi Żużlowej. Dobrze startował i był szybki na trasie. Przydarzyła mu się jednak mała wpadka - w wyścigu 13., podpuszczony przez Sówkę, dotknął taśmy.

Oliver Berntzon 3. Kiepsko zaczął i kiepsko też skończył. Środek zawodów miał jednak całkiem dobry. Starty nie były jego mocną stroną, ale na dystansie pokazywał pazur. Potrafił odnajdywać dobre ścieżki i z powodzeniem atakował przeciwników.

Krzysztof Jabłoński 4. Dwa pierwsze biegi kompletnie zawalił. Starty miał przyzwoite, lecz na dystansie rywale z łatwością go objeżdżali. Kiedy już tor nieco przesechł, wrócił Jabłoński z poprzednich meczów. Był poza zasięgiem przeciwników. 

Eduard Krcmar 5. Czechowi, podobnie jak Nowakowi, przydarzyła się jedna wpadka w postaci czwartego miejsca w wyścigu 15. Generalnie jednak był szybki. Jeździł z głową i ponownie dostarczał gnieźnieńskim kibicom sporo radości.

Mirosław Jabłoński 6. Prawdziwy majstersztyk. Po zawodach śmiał się, że do perfekcji zabrakło rekordu toru. No cóż, tym razem nawierzchnia nie pozwoliła na to, by chociażby się do niego zbliżyć. Lider z prawdziwego zdarzenia, objeżdżał rywali jak chciał.

Damian Stalkowski 4. Solidny występ młodego zawodnika. Dwukrotnie pokonywał seniorów, co zawsze warto zauważyć. Widać, że robi stopniowe postępy. Będą mieli z niego w Gnieźnie jeszcze sporo uciechy.

Patryk Fajfer 3. Tym razem trochę rozczarował. Zanotował dwa zupełnie niepotrzebne upadki - dochodziło do nich bez kontaktu z przeciwnikami. Po tych niepowodzeniach wrócił silniejszy i w 11. odsłonie dnia zaprezentował kawałek dobrego speedwaya.

Noty dla zawodników TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.:

Patryk Dolny 3. Trochę powalczył, ale bez rewelacji. Miał szybkie motocykle, o czym świadczy fakt, że osiągnął najlepszy czas dnia. Nie do końca jednak potrafił to spożytkować. Obok Sucheckiego był najjaśniejszym punktem Ostrovii.

Zbigniew Suchecki 3. Zawody rozpoczął wyśmienicie. Gnieźnieńscy kibice przecierali oczy ze zdumienia, obawiając się, że w kolejnych wyścigach również będzie pokazywał plecy gospodarzom. Nic bardziej mylnego. Jeździł "w kratkę".

Kamil Brzozowski 2. Kiepski występ. Spośród seniorów Startu pokonał jedynie Krzysztofa Jabłońskiego i to jeszcze w początkowej fazie zawodów, kiedy to jeżdżącemu trenerowi gospodarzy kompletnie się nie wiodło. Brakowało mu szybkości.

Adam Ellis 2. Choć starty mu zwykle nie wychodziły, to próbował walczyć na trasie. Pozostawił po sobie całkiem niezłe wrażenie. Ale na tym wrażeniu jego drużyna w żaden sposób nie skorzystała. Ellis musi jeszcze sporo popracować.

Łukasz Sówka 1. Jego dorobek punktowy może nie jest najgorszy, ale trzeba spojrzeć na to, że pokonywał jedynie juniorów i... to na dodatek ze swojej drużyny. Trochę "oczek" mu też wpadło z urzędu. 

Marcel Studziński 2. Zaprezentował się lepiej niż kolega z pary. Był szybszy i pewniej kontrolował motocykl. To jednak pozwoliło jedynie na pokonanie Stalkowskiego. Z pewnością tkwi w nim spory potencjał. 

Maksymilian Bogdanowicz 1. Nie pokazał niczego, co pozwoliłoby dać mu wyższą notę. Przed nim jeszcze bardzo dużo pracy. Miał problemy, by chociażby nawiązywać walkę z przeciwnikami.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO: Martin Lewandowski: "Popek" zaszokował pół Polski. Ma specyficzny magnes

Kto był najlepszym zawodnikiem meczu GTM Start - TŻ Ostrovia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL