WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Marek Cieślak

Marek Cieślak oberwał kubkiem z piwem. Get Well dostanie karę?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Trener Marek Cieślak mówi, że w niedzielę oberwał od jednego z kibiców na Motoarenie kuflem z piwem. Jeśli to się potwierdzi, to toruński klub może dostać karę.

Plastikowy kubek z piwem poleciał w kierunku Cieślaka z sektora nad parkiem maszyn. Poza tym, chamskich komentarzy przez cały mecz miał wysłuchiwać Jason Doyle. To tylko potwierdza, że mówimy o większym problemie. Wcześniej na zachowanie kibiców zasiadających w tym miejscu skarżył się szkoleniowiec Cash Broker Stali GorzówStanisław Chomski.

- Szkoda, że dochodzi do takich sytuacji, bo cierpią przez to normalni kibice, których w Toruniu jest przecież zdecydowana większość. Po meczu rozmawiałem z wieloma fanami gospodarzy i przepraszali mnie, że coś takiego się wydarzyło. Pamiętajmy również o tym, że chodzi o wizerunek całej naszej dyscypliny - mówi nam Marek Cieślak.

Cieślak uważa, że klub i ludzie zarządzający ligą powinni zrobić z tym tematem jak najszybciej porządek. - Sprawa jest dla mnie prosta. Kibice nie mogą mieć kontaktu z zawodnikami i innymi osobami, które są w parku maszyn. Ten obszar powinien zostać zadaszony - przekonuje Cieślak.

Szkoleniowiec zielonogórzan zauważa, że podobny problem jest w Gorzowie Wielkopolskim. Tam parking jest również odsłonięty i zawodnicy czasami muszą wysłuchiwać obelg od wąskiej grupy kibiców. - Pamiętajmy o tym, że kamery są wszędzie. Obrazki idą w świat. Bez sensu, żeby ludzie, którzy widzą żużel pierwszy raz, kojarzyli go z takimi sytuacjami. Mamy się wyróżniać. Na torze powinny być wielkie emocje, a na trybunach kultura i świetna zabawa - podsumowuje doświadczony trener.

Sprawa na pewno nie zostanie zamieciona pod dywan. Władze ligi czekają na dokumenty od sędziego i komisarza. Jeśli potwierdzi się, że wydarzenia, o których mówi Marek Cieślak, rzeczywiście miały miejsce, to torunian czeka sprawa dyscyplinarna. W tym przypadku klub raczej nie uniknie kary.

ZOBACZ WIDEO Wysoka wygrana polskiej husarii. Zobacz skrót meczu Polska - Rosja [ZDJĘCIA ELEVEN]Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecamy:
- KUP BILET - Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland
- Specjalne pakiety NOCLEG + BILET na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Czy w Toruniu jest problem z sektorem nad parkiem maszyn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (233):

    Pokaż więcej komentarzy (230)